Aktualności

„BREXIT“- powody i skutki dla Unii Europejskiej (2017-02-22)

Serdecznie zapraszamy nauczycieli gimnazjów i liceów oraz innych instytucji zajmujących się kształceniem politycznym do udziału waszych uczniów w debacie, która będzie głównym punktem obchodów tegorocznego Dnia Europy.

Warsztaty i debata dla uczniów  odbędą się pod hasłem „BREXIT“- powody i  skutki dla Unii Europejskiej

23 czerwca 2016 roku obywatele Zjednoczonego Królestwa, w przeprowadzonym referendum, opowiedzieli się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. „Brexit” będzie miał dalekosiężne konsekwencje zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i całej Europy. Jakie były powody i jakie mogą byċ skutki „Brexitu” dla Unii Europejskiej i Europy? Jak różnią się w tym temacie stanowiska poszczególnych państw członkowskich oraz innych państw, jak np. USA czy Rosji? Te pytania z pewnością poruszą także Państwa uczniów.

Poprzez organizację debaty chcielibyśmy dać Państwa uczniom możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy na temat „Brexitu”. Zapraszamy uczniów gimnazjum (preferowane klasy III) oraz liceów (preferowane klasy I) - możliwie nieliczną grupę - do udziału w debacie, która odbędzie się

we wtorek, 9 maja 2017 r., w godz. 9.45-15.30 w Collegium Polonicum,

ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice

Debata dla uczniów będzie składać  się z następujących etapów:

-          podstawowe informacje na temat Unii Europejskiej

-          temat „Brexit”

-          praca w grupach (metody interaktywne, odgrywanie ról) oraz wspólna debata wśród uczniów

Uczniowie poznają bliżej przyczyny, wyzwania oraz stanowiska różnych podmiotów. Wydarzenie  przewidziane jest dla 80 polskich i niemieckich uczniów. Zgłoszenie udziału jest możliwe do dnia 15 marca 2017 r.  za pomocą dołączonego formularza. W sytuacji dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania wyboru.

Debata odbędzie się w ramach obchodów Słubicko-Frankfurckiego Dnia Europy 2017. Program opatrzony szeroką ofertą będzie dostępny wkrótce.

 

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
formularz zgłoszeniowy formularz zgłoszeniowy 2017-02-22 23:23
Monika Kujawska - Marszałek
149.21KB formularz zgłoszeniowy pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-04-06 08:53:39
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!