Aktualności

W sposób kreatywny o projektach unijnych (2017-03-20)

Za nami pierwsze warsztaty z cyklu „Kreatywne podejście do projektów o środki z Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem programu Jeana-Claude’a Junckera”. Odbyło się ono w Sulechowie w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Głównym założeniem zorganizowanego szkolenia było przybliżenie uczestnikom 10 priorytetów działania dla UE zawartych w programie Junckera. Celem prowadzącego było przedstawienie ich w taki sposób aby obywatele UE byli w stanie przenieść zalecenia Przewodniczącego KE na wymiar życia codziennego. Dlatego też prowadzący wraz z osobami, które uczestniczyły w warsztatach próbowali odnaleźć pomysły na projekty, które mogłyby być dofinansowane ze środków europejskich oraz realizowałyby zalecenia prezentowane w priorytetach, które określił Juncker.

Nieodłącznym zagadnieniem związanym z projektami unijnymi jest pojęcie zarządzania projektami, dlatego też w programie szkolenia temu zagadnieniu poświęcono sporo czasu. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie założeń oraz wykonywanie zadań pozwalających lepiej zrozumieć i właściwie wykorzystywać niezwykle przydatne narzędzie jakim jest analiza SWOT.

Na warsztatach nie zabrakło również treningu kreatywności. Prowadzący pragnął pokazać jak kreatywne, innowacyjne podejście pozwala nie tylko uatrakcyjnić pracę przy wnioskach o dotację ale również jak pomaga to rozwiązywać codzienne problemy w pracy, domu itp.

Dzisiejsze szkolenie było pierwszym z cyklu pięciu spotkań. Następne warsztaty odbędą się dnia 27 marca br. w Szlichtyngowej - zapraszamy.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

W sposób kreatywny o projektach unijnych

W sposób kreatywny o projektach unijnych
W sposób kreatywny o projektach unijnych
W sposób kreatywny o projektach unijnych
W sposób kreatywny o projektach unijnych

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-03-20 17:11:04
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!