Aktualności

Dzień Europy 2017 w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą (2017-04-13)

9 maja 2017r. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz siódmy świętują  Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra już czwarty raz będzie współorganizatorem wydarzeń zaplanowanych w  Dwumieście. W tym roku współorganizujemy debatę młodzieżową o  przyszłości Unii Europejskiej oraz grę miejską.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Wspólnie kształtować Europę”. Tego dnia w  Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.

W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz gry i zabawy dotyczące Europy i  Unii Europejskiej. Dzieci szkolne mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o Polsce, Niemczech oraz UE. Młodzież zapraszamy do udziału w wykładach i dyskusjach z ekspertami na  temat bieżącej sytuacji w Unii Europejskiej.

Głównym punktem programu Dnia Europy 2017 będzie Debata na temat przyczyn i skutków „Brexitu”, w której weźmie udział 80 polskich i niemieckich uczniów (nabór zamknięty).  W  programie ponadto występy artystyczne, turniej Minigolfa, piknik Europejski i  wiele innych atrakcji skierowanych także do starszych mieszkańców Dwumiasta.

Patronat nad Dniem Europy 2017 objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Premier  Kraju Związkowego Brandenburgii - dr Dietmar Woidke.

Zapraszamy do udziału w słubicko-frankfurckim wydarzeniu.

Program ze wszystkimi wydarzeniami Dnia Europy znajduje się poniżej.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Program Euro Program Euro 2017-04-13 17:56
Monika Kujawska - Marszałek
639.82KB Program Euro pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-05-10 09:15:09
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!