Aktualności

Podsumowanie projektu Europejscy pisarze dzieciom (2017-05-18)

Od września 2016 roku do maja 2017 roku trwał projekt edukacyjny „Europejscy pisarze dzieciom” realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli. Pomysłodawcą projektu,. którego głównym celem było promowanie europejskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra. 17 maja 2017 r. odbyło się przedstawienie teatralne, które zamknęło kilkumiesięczne spotkania z literaturą.

W trakcie spotkań z uczniami ze szkoły podstawowej i gimnazjum poznawaliśmy twórczość europejskich pisarzy: tych klasycznych, którzy tworzyli dawniej jak i współczesnych autorów bestsellerowych powieści młodzieżowych. Pokazaliśmy uczniom, że literatura stanowi inspirację do wielu działań, rozwija naszą wyobraźnię i potrafi byś wspaniałą rozrywką i odskocznią od codzienności. Podczas lekcji poznawaliśmy biografie słynnych pisarzy oraz ich twórczość. Zaprosiliśmy uczniów do wspólnego czytania, zorganizowaliśmy słuchowisko oraz pokaz filmu, zrealizowanego na podstawie książki o Harrym Potterze. Podczas ostatniej lekcji uczniowie poznawali tajniki powstawania komiksów.

Podsumowaniem projektu był quiz wiedzy o europejskiej literaturze dla dzieci i młodzieży przygotowany przez uczniów gimnazjum. Dzieci ze szkoły podstawowej natomiast zaprosiły nas do teatru organizując przedstawienie, które w humorystyczny sposób przeniosło nas w krainę europejskich baśni i legend.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Podsumowanie projektu Europejscy pisarze dzieciom

Podsumowanie projektu Europejscy pisarze dzieciom
Podsumowanie projektu Europejscy pisarze dzieciom
Podsumowanie projektu Europejscy pisarze dzieciom

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-05-18 08:33:09
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!