Aktualności

Dobiegniew Cup zakończony (2017-07-10)

W Dobiegniewie zakończył się XXIII Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Saller Dobiegniew Cup 2017. Podczas sobotniej imprezy kończącej tygodniowe piłkarskie zmagania młodzieży swoje stoisko zorganizował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Impreza rozpoczęła się w poniedziałek 3 lipca na placu Starca w Dobiegniewie, gdzie odbyło się uroczyste powitanie uczestników Saller Dobiegniew Cup, którzy od poniedziałku do soboty, w kategoriach wiekowych od 9 do 17 lat, rywalizowali w rozgrywkach Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego. Po  powitaniu zawodnicy ulicami miasta przemaszerowali na stadion miejski przy ul. Leśnej. Tam odbyło się uroczyste otwarcie turnieju oraz prezentacja wszystkich ekip.

Podczas zakończenia, w sobotę 8 lipca przyznano nagrody drużynowe w poszczególnych kategoriach wiekowych, nagrody indywidualne dla króla strzelców, najlepszych bramkarzy i  zawodników. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy konkursu na żonglerkę piłką – nogą i  głową. Wyłoniono i nagrodzono najlepszego sędziego oraz najmłodszego zawodnika. Przyznano również specjalną nagrodę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę – drużynowy puchar fair play. Stoisko informacyjne Punktu cieszyło się sporym zainteresowaniem sportowców: W łatwy i przystępny sposób można było sprawdzić swoją wiedzę o radycjach i  zwyczajach unijnych krajów biorąc udział w quizach I konkursach oraz zaopatrzyć się  w  przydatne informatory i publikacje.

Turniej Dobiegniew Cup organizowany jest nieprzerwanie od 1995 r., a jego idea wynika z  tradycji Olimpiady, jaką w roku 1944 zorganizowali jeńcy Obozu Oflag II C Woldenberg, który mieścił się w czasie wojny w Dobiegniewie. Od pierwszej edycji turniejowi patronował legendarny trener tysiąclecia Kazimierz Górski. Po śmierci szkoleniowca, jego syn Dariusz wyraził zgodę na to, by turniej w Dobiegniewie oficjalnie przyjął nazwę imienia K. Górskiego.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział ponad 60 zespołów z sześciu krajów Europy w tym między innymi zespoły z Niemiec, Szkocji, Litwy, Białorusi i Ukrainy, co daje łącznie liczbę ponad 900 uczestników. Dodatkowo atrakcją każdej edycji turnieju jest oprawa artystyczna podczas towarzyszących turniejowi imprez i koncertów. W ramach imprez okołoturniejowych, podczas koncertów na Saller Dobiegniew Cup 2017 wystąpił zespół Boys i Natalia Schroeder.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Dobiegniew Cup zakończony

Dobiegniew Cup zakończony
Dobiegniew Cup zakończony
Dobiegniew Cup zakończony
Dobiegniew Cup zakończony

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-07-10 11:06:57
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!