Aktualności

Projekcja filmu “Komuna” w Zielonej Górze (2017-07-14)

 

W dniach 12-16 lipca 2017 Zielona Góra stała się centrum europejskiego kina. Podczas 3.  Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Cybulski Wilhelmi publiczność uczestniczy w wielu interesujących zdarzeniach w Zielonej Górze, Żarach, Szprotawie i  Pałacu w  Wiechlicach. Prezentacje zostały umieszczone w przestrzeniach pozornie nietypowych i  nie przewidzianych dla teatru, filmu, koncertu i spotkań. Wszystko po to żeby dotrzeć z  europejską kulturą do szerokiego grona odbiorców.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra w ramach festiwalu zorganizował dwa pokazy europejskich filmów: uhonorowanego nagrodą filmową Parlamentu Europejskiego LUX niemieckiego obrazu pt. “Toni Erdma”, którego projekcja odbyła się wczoraj oraz duńskiego filmu w reż. Thomasa Vinterberga pt. „Komuna”, który miał swoją projekcję dzisiaj w  Sali Dębowej zielonogórskiej biblioteki. Oba obrazy cieszyły się zainteresowaniem publiczności festiwalowej i spotkały się z ciepłym przyjęciem miłośników kina.

O filmie

"Komuna" to najnowsze dzieło słynnego duńskiego reżysera, Thomasa Vinterberga,  nagrodzonego Przez Jury w Cannes za "Festen" oraz nominowanego do Złotej Palmy za "Polowanie". Akcja filmu dzieje się w Danii w latach siedemdziesiątych. Główna bohaterka "Komuny", Anna, postanawia zerwać z dotychczasowym nudnym, mieszczańskim życiem. Proponuje mężowi eksperyment, stworzenie w odziedziczonej w spadku wielkiej willi wspólnoty z nieznanymi do tej pory ludźmi. Członkowie hippiowskiej komuny wspólnie gotują, jedzą, budzą się i zasypiają. Dzielą wszytkie radości, problemy i sekrety. Trwałość grupy wystawiona zostanie na próbę, gdy mąż Anny zaproponuje wciągnięcie do komuny młodej dziewczyny, w  której się zakochał. "Komuna" swą autentyczność i świeżość zawdzięcza między innymi temu, że reżyser Thomas Vinterberg sam dorastał w hippisowskiej komunie

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-07-20 09:40:33
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!