Aktualności

Warto przekraczać granice (2017-08-04)

Pierwsza z trzech planowanych na ten rok publikacji Eurodesk Polska ujrzała światło dzienne. „Studiowanie to wyzwanie” to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o studiach w Europie, ale nie wiedzą , od czego zacząć.

Studia w Rzymie, Paryżu czy Madrycie? Dlaczego nie? Od dziesięciu lat można tam studiować na takich samych zasadach jak Włosi, Francuzi czy Hiszpanie. Wystarczy świadectwo maturalne, znajomość języka i załatwienie paru formalności. Wszystko opisane zostało w publikacji “Studiowanie to wyzwanie, czyli jak zdobyć indeks w Europie”.

Najnowsza edycja publikacji została wydana w maju 2017. To jedyna tak kompleksowa i  treściwa publikacja o studiowaniu w Europie. Składa się z dwóch części. W pierwszej przeczytać można o formalnościach, systemach studiów, opłatach, zasadach rekrutacji i innych zagadnieniach związanych ze studiowaniem w Europie. Część druga poświęcona jest studiowaniu w poszczególnych krajach, w których studia cieszą się największym zainteresowaniem (Wielka Brytania, Niemcy, Francja), i w których obcokrajowcom studiować najłatwiej (Holandia, kraje skandynawskie). Nie zabraknie również ciekawostki porad naszych rodaków, którzy studiowali za granicą. W którym kraju najłatwiej jest studiować po angielsku? Ile trwa sesja egzaminacyjna w Grecji? Co najbardziej chwalą sobie zagraniczni studenci w  Szwecji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w publikacji Eurodesk Polska. To już szóste wydanie „Studiowanie…”. Pozycja ta od lat cieszy się sporą popularnością. Tak jak dwie pozostałe flagowe publikacje Eurodesk Polska dla młodzieży- o pracy w Europie („Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie”) i wolontariacie międzynarodowym („Altruista w akcji, czyli wszystko, co chcesz wiedzieć o wolontariacie za granicą”).

Wszystkie publikacje dostępne są bezpłatnie w Krajowym Biurze oraz we wszystkich punktach Eurodesk Polska. Elektroniczne wersje znajdują się na stronie www.eurodesk.pl/publikacje

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-08-04 10:10:13
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!