Aktualności

Szlakiem Bachusów i unijnych inwestycji (2017-09-07)

Z okazji trwającego winobrania czyli corocznego święta Zielonej Góry nawiązującego do  winiarskich tradycji miasta Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizował 7 września 2017 r wycieczkę szlakiem Bachusików. W spacerze po centrum miasta udział wzięli uczniowie drugiej klasy Gimnazjum nr 9 z Zespołu Szkół Ekologicznych. Celem wycieczki po  Winnym Grodzie było pokazanie młodym Lubuszanom tradycji i kultury ich rodzinnego miasta oraz zmian jakie zaszły w Zielonej Górze w ostatnich latach dzięki unijnym funduszom.

Podążając szlakiem Bachusików odkrywaliśmy z młodzieżą uroki Starego Miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć Ratusz, Wieżę Głodową czy Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. Dodatkową atrakcją był winobraniowy jarmark na deptaku. Nie udało nam się odnaleźć wszystkich figurek Bachusików, bo jest ich aktualnie aż 43, ale większość z nich została odkryta przez gimnazjalistów z Ekologa. W trakcie spaceru mieliśmy okazję przekonać się jak nasze miasto wypiękniało dzięki inwestycjom dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Spacer zakończyliśmy chyba w najbardziej charakterystycznym miejscu Zielonej Góry- Palmiarnii, gdzie można podziwiać panoramę misata z tarasu widokowego

Bachusiki to według legendy synowie Bachusa, rzymskiego boga wina. Szlak Bachusikowy to  atrakcja turystyczna Zielonej Góry- miasta, które słynie z długiej tradycji winiarskiej. Szukając figurek rozmieszczonych w różnych zakątkach miasta można w ciekawy i atrakcyjny sposób zwiedzić Stare Miasto i okolice.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Szlakiem Bachusów i unijnych inwestycji

Szlakiem Bachusów i unijnych inwestycji
Szlakiem Bachusów i unijnych inwestycji
Szlakiem Bachusów i unijnych inwestycji

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-09-07 20:36:55
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!