Aktualności

12 gwiazdek z Bachusikami (2017-09-08)

Ponad 60 uczniów wzięło udział w winobraniowej grze miejskiej szlakiem Bachusików zorganizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra Celem gry było pokazanie tradycji i historii miasta, zachęcenie młodzieży do odkrywania uroków swojej miejscowości oraz promocja wiedzy o kulturze krajów należących do Unii Europejskiej.

Drużyny na starcie otrzymały mapę, na której zaznaczono rozmieszczenie charakterystycznych dla Zielonej Góry figurek Bachusików. Odnalezienie części z nich umożliwiało uczestnikom rozwiązanie testu wiedzy o mieście. Pozostałe Bachusy miały zaczepione torebki z gwiazdkami, na których zanjdowały się skojarzenia dotyczące niektórych krajów należących do Zjednoczonej Europy. Bachusików z zadaniami było 12- tyle ile gwiazdek znajduje się na unijnej fladze.

Na mecie trzy drużyny, które zdobyły największą liczbę puntów otrzymały atrakcyjne upominki. Dla wszystkich uczestników przygotowane były książeczki “Gwiezdny ekspress”, zawierające ciekawe zadania o tematyce unijnej. W naszej zabawie udział wzięli uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zielonej Górze.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

12 gwiazdek z Bachusikami

12 gwiazdek z Bachusikami
12 gwiazdek z Bachusikami
12 gwiazdek z Bachusikami
12 gwiazdek z Bachusikami

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-09-08 14:25:05
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!