Aktualności

Polsko-ukraińska gra miejska (2017-10-04)

Blisko 50 uczniów z Zielonej Góry i Lwowa wzięło udział w grze miejskiej szlakiem Bachusików zorganizowanej 3 października 2017 r. przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra. Celem gry było pokazanie tradycji i historii miasta, zachęcenie młodzieży do odkrywania uroków swojej miejscowości, promocja wiedzy o kulturze krajów należących do Unii Europejskiej oraz integracja młodzieży z Polski i Ukrainy.

Drużyny na starcie otrzymały mapę, na której zaznaczono rozmieszczenie charakterystycznych dla Zielonej Góry figurek Bachusików. Odnalezienie części z nich umożliwiało uczestnikom rozwiązanie testu wiedzy o mieście. Założeniem gry było stworzenie drużyn polsko-ukraińskich i wspólne rozwiązywanie zadań podczas gry a tym samym przełamywanie barier językowych i kulturowych oraz tworzenia klimatu sprzyjającego wzajemnemu poznaniu się.
Na mecie wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki. W naszej zabawie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zielonej Górze oraz młodzież ze szkół obwodu Lwowskiego. Goście z Ukrainy będą przebywać w naszym mieście do końca tygodnia.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Polsko-ukraińska gra miejska

Polsko-ukraińska gra miejska
Polsko-ukraińska gra miejska
Polsko-ukraińska gra miejska
Polsko-ukraińska gra miejska

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-10-04 19:15:13
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!