Aktualności

Gra miejska szlakiem unijnych inwestycji (2017-10-04)

Sześć drużyn stawiło się dzisiaj w Nowej Soli żeby wziąć udział w grze miejskiej "Szlakiem unijnych inwestycji" zorganizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym w Nowej Soli. W zabawie wzięły udział nowosolskie szkoły podsatwow i średnie oraz szkoła podstawowa z Otynia.
Zadanie polegało na odnalezieniu sześciu punktów kontrolnych zlokalizowanych w centrum Nowej Soli oraz wykonaniu różnorodnych zadań w każdym z nich związanych z tematyką unijną. Pytaliśmy o charakterystyczne dla poszczególnych krajów Unii Europejskiej potrawy, o fińskie symbole czy wiedzę o kulturze krajów członkowskich. Jedno z zadań polegało na zrobieniu zdjęcia z napisem "Nowa Sól kocha Unię Europejską" w charakterystycznym miejscu miasta. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością i bardzo szybko pokonali trasę gry.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z nowosolskiej szkoły podstawowej nr 1, drugie miejsce przypadło uczestnikom ze Środowiskowego Hufca Pracy, trzecie uczniom z podstawówki nr 2 z Nowej Soli. Wszyscy uczestnicy na koniec wzięli udział w integracyjnym ognisku.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Gra miejska szlakiem unijnych inwestycji

Gra miejska szlakiem unijnych inwestycji
Gra miejska szlakiem unijnych inwestycji
Gra miejska szlakiem unijnych inwestycji
Gra miejska szlakiem unijnych inwestycji

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-10-04 19:20:12
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!