Aktualności

Jak skutecznie realizować unijne projekty (2017-10-06)

W dniu 6 października 2017 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra zorganizował trzecie z kolei warsztaty z zakresu skutecznego pozyskiwania środków unijnych ze szczególnym  uwzględnieniem programu Jean-Claude'a Junckera. Spotkanie w formie warsztatów odbyło się w Urzędzie Miejskim w Cybince.

Głównym założeniem zorganizowanego szkolenia było przybliżenie uczestnikom 10  priorytetów działania dla UE zawartych w programie Junckera. Celem prowadzącego było przedstawienie ich w taki sposób aby obywatele UE byli w stanie przenieść zalecenia Przewodniczącego KE na wymiar życia codziennego. Dlatego też prowadzący wraz z osobami, które uczestniczyły w warsztatach próbowali odnaleźć pomysły na projekty, które mogłyby być dofinansowane ze środków europejskich oraz realizowałyby zalecenia prezentowane w priorytetach, które określił Juncker.

Nieodłącznym zagadnieniem związanym z projektami unijnymi jest pojęcie zarządzania projektami, dlatego też w programie szkolenia temu zagadnieniu poświęcono sporo czasu. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie założeń oraz wykonywanie zadań pozwalających lepiej zrozumieć i właściwie wykorzystywać niezwykle przydatne narzędzie jakim jest analiza SWOT.

Na warsztatach nie zabrakło również treningu kreatywności. Prowadzący pragnął pokazać jak kreatywne, innowacyjne podejście pozwala nie tylko uatrakcyjnić pracę przy wnioskach o dotację ale również jak pomaga to rozwiązywać codzienne problemy w pracy, domu itp.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Jak skutecznie realizować unijne projekty

Jak skutecznie realizować unijne projekty
Jak skutecznie realizować unijne projekty
Jak skutecznie realizować unijne projekty

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-10-06 11:55:43
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!