Aktualności

Praca i kariera- ósme słubickie targi (2017-11-13)

Już w najbliższą środę będzie można spotkać naszych konsultantów w Słubicach podczas targów edukacji i pracy. Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Collegium Polonicum zaprosił młodzież do udziału w warsztatach z debat oksfordzkich, które odbędą się dzień wcześniej. Podsumowaniem szkolenia będą debaty zaplanowane w trakcie targów dotyczące wykorzystania szans regionów przygranicznych w planowaniu kariery zawodowej. Młodzież będzie dyskutowała nad takimi tezami jak: „W zamian za wyższe wynagrodzenie, warto podjąć mniej prestiżową pracę za granicą” czy „Pomimo powszechnej znajomości angielskiego, to znajomość języka sąsiadów jest przepustką do kariery”.

Słubickie targi to kontynuacja organizowanych w ubiegłych latach imprez, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z regionu. W targach weźmie udział ponad 50  wystawców i tak jak w ubiegłych latach udział zadeklarowało ponad 700 uczniów. Targi skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, planującej swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

W trakcie targów zwiedzający będą mieli okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia. Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy.

W ramach targów odbywać się będą również warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego, języka polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum oraz przedstawicieli firm i instytucji rynku pracy. Młodzież będzie miała okazję zdobyć cenne informacje m. in. z zakresu autoprezentacji, rynku pracy, wyboru zawodu, planowania kariery oraz przedsiębiorczości. W przewidzianych trzech debatach oksfordzkich uczestnicy będą mogli rozwijać kulturę dyskutowania i wzmacniać umiejętność przedstawiania własnych racji. Warsztaty tematyczne zwiększą kreatywność i otwarcie się na możliwości, jakie niesie edukacja.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-11-13 12:18:57
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!