Aktualności

Idą Święta (2017-11-28)

W niedzielę, 3 grudnia br. w godzinach od 11.00 do 16.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na wydarzenie „Idą Święta.” W nastrój zbliżających się świąt wprowadzą warsztaty odbywające się w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród.

Organizatorzy pragną nawiązać do dawnej tradycji, kiedy ludzie spotykali się i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się. Wydarzenie połączone będzie z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego. W rolę dobrych elfów, pomocników Mikołaja wcielą się członkowie, sympatycy, pracownicy lubuskich podmiotów ekonomii społecznej, czyli stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej i spółdzielni socjalnych. Na co dzień, przez cały rok robią wiele dobrego dla innych, wypełniając swoją misję, pomagając, wspierając, inspirując. Podczas targów, prezentują to kim są i co robią.

W programie między innymi:

• warsztaty kulinarne: (wypiekanie chleba, pieczenie i lukrowanie pierników, wspólne lepienie pierogów)

• warsztaty plastyczne: (tworzenie ozdób z siana, stroików, szmacianek, bombek i ozdób choinkowych)

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz na którym znajdą Państwo mnóstwo świątecznych ozdób i produktów regionalnych.

Wstęp wolny

Impreza organizowana przez:

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze oraz  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-11-28 12:47:55
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!