Aktualności

Święta w krajach UE (2017-12-04)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra w grudniu prowadzi zajęcia dla uczniów lubuskich szkół podczas których prezentowane są tradycje i zwyczaje świąteczne pochodzące z różnych krajów Unii Europejskiej.

Jako pierwsze odbyły się lekcje w klasach trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulechowie. Uczniowie podczas zajęć, które odbyły się 4 grudnia mieli okazję przekonać się jak wygląda wioska Świętego Mikołaja w Laponii, z ilu składników przygotowywane jest tradycyjny angielski pudding, kto przynosi prezenty włoskim dzieciom, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki czy też poznać tradycyjne krakowskie szopki. W drugiej części zajęć dzieci wykonywały tradycyjne ozdoby z papieru, które mogą stać się piękną dekoracją okna lub świątecznego drzewka.

W planach w ramach świątecznych przygotowań odbędzie się wycieczka do Cottbus podczas której uczniowie z Nowej Soli przekonają się jak wygląda tradycyjny niemiecki jarmark świąteczny. Zostaną również przeprowadzone warsztaty plastyczne w szkołach, podczas których dzieci będą miały możliwość własnoręcznie wykonać świąteczne ozdoby. Zaplanowano również warsztaty przygotowywania tradycyjnych świątecznych pierników.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Święta w krajach UE

Święta w krajach UE
Święta w krajach UE
Święta w krajach UE

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-12-04 22:32:39
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!