Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Tym razem jest inaczej - kampania informacyjna w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego (2013-10-31)

Ruszyła kampania informacyjna pod hasłem „Tym razem jest inaczej” w związku z przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które we wszystkich państwach członkowskich odbędą się w maju 2014 roku.

Czasy się zmieniają, a z nimi zmieniamy się i my. Zmieniają się również zasady gry. Parlament Europejski ma obecnie większe możliwości kształtowania politycznej przyszłości Europy oraz podejmowania decyzji, które mają wpływ na życie nas wszystkich. Mocniejsza pozycja Parlamentu Europejskiego oznacza mocniejszy głos każdego z nas, większe możliwości rozwiązywania problemów i wprowadzania koniecznych zmian; również powstrzymywania zmian, których sobie nie życzymy.

Europa staje przed wieloma wyzwaniami. Sprostanie im nie będzie łatwe, ale dokonanie wyborów jest konieczne. Dzięki zmianom w systemie my, Europejczycy, mamy większy wpływ na podejmowane decyzje. Nie tylko wtedy, gdy udajemy się do urn wyborczych, ale również każdego dnia, kiedy decyzje są faktycznie podejmowane.

Parlament Europejski decyduje obecnie o prawie europejskim, które ma wpływ na życie nas wszystkich. Decyduje, jak wydawane są Państwa pieniądze, czyli budżet Unii Europejskiej. Musimy wyrazić zgodę na sposoby finansowania Unii Europejskiego w nadchodzących latach, kierując się wspólnym interesem Europejczyków. Po zbliżających się wyborach to właśnie Parlament wybierze szefa władzy wykonawczej Unii Europejskiej, zgodnie z Państwa wolą, wyrażoną w głosowaniu.

Tym razem jest inaczej. Wspólnymi siłami możemy zmienić więcej.

Parlament Europejski. Razem z Tobą. Wspólnie możemy działać, reagować i wpływać na to, co nas otacza.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2014-05-30 07:11:08
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!