Aktualności

Podsumowanie pięcioletniej działalności Europe Direct – Zielona Góra (2017-12-29)

Właśnie mija pięć lat działalności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra, który od 1 stycznia 2013 r. funkcjonuje w Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct to miejsca, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Można dowiedzieć się, jak działa Unia Europejska i jakie prawa przysługują obywatelom zjednoczonej Europy. Zainteresowani mogą wziąć udział w  konferencji lub szkoleniu. Szkoły korzystają z lekcji europejskich. Naszą misją i  codziennym zadaniem jest przekazywanie wiedzy o Unii Europejskiej, na niezliczoną liczbą sposobów.

Sieć Informacyjna Europe Direct powstała w roku 2005. Zarządza nią Komisja Europejska, która postanowiła sobie za cel dotarcie z informacją europejską do wszystkich. Każdy z nas jest obywatelem Unii Europejskiej, a tym samym jej częścią, która ma prawo wiedzieć o  zjednoczonej Europie wszystko, czego tylko zapragnę. Dlatego Sieć nie tylko udziela odpowiedzi na zapytania, ale samodzielnie dostarcza informację europejską wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzięki temu wszyscy Europejczycy mogą poczuć, że Unia Europejska jest w  zasięgu ręki, tuż obok nich, że działa dla nich, słucha ich opinii.

Co robią nasi konsultanci?

Po pierwsze jesteśmy obecni w naszym biurze w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 od  poniedziałku do piątku, gdzie czekamy na zapytania osobiste, telefoniczne i e-mailowe. Za  punkt honoru stawiamy sobie szybką odpowiedź na każde nurtujące pytanie o Unii europejskiej. Po drugie pracujemy w terenie wyruszając do miast, miasteczek i wiosek na terenie województwa lubuskiego, starając się osobiście dotrzeć do jak największego grona unijnych obywateli. Organizujemy lekcje europejskie, warsztaty, wykłady i szkolenia. Zapraszamy na konferencje i do odwiedzenia stoisk informacyjnych podczas imprez plenerowych. Organizujemy obchody Dnia Europy i zapraszamy do udziału w licznych konkursach. Po trzecie prowadzimy własną stronę internetową, profil na Facebooku, wdajemy w każdym roku kilka publikacji dotyczących tematyki unijnej.

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct stanowią łącznik pomiędzy Unią Europejską, jej instytucjami, założeniami i działaniami a obywatelami zjednoczonej Europy. Jest to pierwsza linia kontaktu, pomost, który ma za zadanie nie tylko informowanie, ale także włączanie wszystkich w unijną dyskusję. Tak, aby stawała się ona coraz bliższa każdemu z nas.

Od 1 stycznia 2018 roku rusza nowa edycja Sieci Europe Direct. Za sprawą ogłoszonego konkursu przez Komisję Europejską Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim został wyłoniony jako organizacja, która wraz z nadejściem nowego roku odpowiadać będzie za informację europejską w województwie lubuskim prowadząc Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra przez najbliższe trzy lata Serdecznie zapraszamy wszystkich do  kontaktu z naszymi konsultantami w Nowym Roku.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2017-12-29 11:49:16
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!