Aktualności

Lubuski Rzecznik Funduszy Europejskich (2018-01-02)

Instytucja rzecznika funduszy europejskich  to nowa inicjatywa, która została wprowadzona w wyniku zmiany ustawy wdrożeniowej. W Lubuskiem funkcję rzecznika pełni Radosław Wróblewski. 

Rzecznik beneficjenta nie będzie dodatkowym organem odwoławczym. Jego rola polegać ma na dbaniu o interesy korzystających ze środków unijnych. Odpowiedzialny będzie on między innymi za gromadzenie wniosków i postulatów związanych z realizacją programów operacyjnych, które będą wpływały na usprawnienie systemu ich wdrażania.

Lubuski rzecznik dostępny będzie w poniedziałki oraz piątki w Wydziale Zamiejscowym Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Ignacego Mościckiego 6, natomiast w pozostałe dni tygodnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ulicy Podgórnej 7.

Rolą Rzecznika jest dbanie o interesy korzystających ze środków unijnych oraz reprezentowanie ich interesów w stosunku do Instytucji Zarządzającej. Rzecznik przyjmuje zgłoszenia dotyczące utrudnień i propozycji usprawnień w zakresie realizacji regionalnego programu operacyjnego, analizuje i udziela wyjaśnień na tego typu zgłoszenia. Dokonuje także okresowych przeglądów procedur w ramach programu operacyjnego, formułuje propozycje ich usprawnień.

Do Rzecznika Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego może się zgłosić każda zainteresowana osoba lub podmiot. Forma kontaktu może być pisemna, telefoniczna lub osobista (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

Kontakt e-mail:

DYŻURY:

poniedziałek, piątek

Gorzów Wlkp.

Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

ul. Ignacego Mościckiego 6, pokój 2

tel. 95 7390 371

wtorek, środa, czwartek

Zielona Góra

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

ul. Podgórna 7, pokój 237

tel. 68 4565 289

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-01-02 11:57:52
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!