Aktualności

Turniej debatancki dla młodzieży z UE w tle (2018-01-19)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Instytutem Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza serdecznie młodzież ponadgimnazjalną z województwa lubuskiego do uczestnictwa w warsztatach z zakresu organizacji debat oksfordzkich oraz do udziału w turnieju debatanckim, który będzie podsumowaniem warsztatów.

Co proponujemy?

Podczas jednodniowych warsztatów, które odbędą się w Gorzowie Wlkp. w dniu 11 kwietnia 2018 r. oraz w Zielonej Górze w dniu 12 kwietnia 2018 r. w godz. od 9.00 do 15.00 uczniowie poznają tajniki organizacji debat oksfordzkich i podstawy warsztatu profesjonalnego mówcy. W drugim etapie uczniowie wezmą udział w zajęciach z zakresu integracji europejskiej przygotowujących merytorycznie do udziału w turnieju (kwiecień-maj 2018 r.). Finałem projektu będzie turniej międzyszkolny, który odbędzie się 24 maja 2018 r. w Zielonej Górze, podczas którego uczniowie wezmą udział w debatach oksfordzkich, gdzie dyskutować będziemy na temat bieżących wyzwań stojących przed Unią Europejską.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia. Dla zwycięzców turnieju przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Kogo szukamy?

Do projektu poszukujemy 8 pięcioosobowych drużyn składających się z uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (2-3 klasy gimnazjum, licea, technika, szkoły zawodowe). Każda drużyna musi wskazać nauczyciela ze swojej szkoły, który będzie ich opiekunem.

Zgłoszenia można dokonać wypełniając kartę zgłoszeniową i przesyłając ją na adres: do dnia 30 marca 2018 r.

 

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Formularz zgłoszeniowy Formularz zgłoszeniowy 2018-01-19 15:11
Monika Kujawska - Marszałek
206KB Formularz zgłoszeniowy pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-04-04 13:36:52
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!