Aktualności

Wieczór ukraiński (2018-03-12)

Biblioteka Obcojęzyczna wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zaprasza na wieczór ukraiński (po polsku i po ukraińsku), który odbędzie się 13 marca  godz. 18.00 w sali im. J. Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida. Impreza pod patronatem Honorowego Konsula Ukrainy w Zielonej Górze.

Program:

18.00 – 19.30 Prezentacje na temat różnych regionów Ukrainy

Występ zespołu Tuteje (ludowe pieśni ukraińskie)

Polecana literatura ukraińska

Współorganizatorzy: Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct”, Zielona Góra; Fundacja LYADA

Українські вечорниці (на польській та українській мовах )

під патронатом Почесного Консула України в Зеленій Гурі

Обласна та Мiська Публiчна Бiблiотека iм.К.Норвіда

13 березня, год.18.00, зал ім.Й.Конюша

18.00 – 19.30 Презентація  різних регіонів України

Концерт ансамблю ТУТЕЄ (українські народні пісні)

Пропозиції української літератури

Співорганізатори: Осередок  Європейської Інформації "EUROPE DIWECTY"-Зелена Гура, Фонд LYADA


Wieczór ukraiński  to impreza mająca promować kulturę ukraińską w Zielonej Górze. Będzie to również dobra okazja, żeby poznać potrzeby i oczekiwania kulturalne społeczności ukraińskiej.

Prezentacje na temat różnych regionów Ukrainy przygotowują członkowie społeczności ukraińskiej, którzy zgłosili się do współpracy.

Zespół TUTEJE, który wystąpi podczas Wieczoru ukraińskiego to krąg osób z Polski i Ukrainy zafascynowanych tradycyjnym słowiańskim wielogłosem. Podczas cotygodniowych spotkań członkowie zespołu doświadczają mocy starych pieśni, które integrują nie tylko osoby w różnym wieku i o różnych doświadczeniach , ale też otwierają na emocje, historię i wzajemne zrozumienie. Grupa pochodzi z Zielonej Góry, tak jak grupa Drewno, która była jej poprzedniczką.

Ciekawe propozycje książek ukraińskich dostępnych w języku polskim poleci nam prof. Andrzej Ksenicz z Zakładu Literatury Wchodniosłowiańskiej.

Podczas Wieczoru ukraińskiego będzie można również obejrzeć wystawę ukraińskich kostiumów, ludowych ręczników i bluzek. Będzie ona prezentowana w holu Biblioteki do końca marca 2018.

Miło nam poinformować, że podczas Wieczoru ukraińskiego wystąpi również Wiktor Majstrenko  (gitara), absolwent Akademii Muzycznej w Kijowie. Zaśpiewa tradycyjne utwory ukraińskie, jak i własne kompozycje. Podczas Wieczoru ukraińskiego zaprezentuje następujące  utwory:

  1. Księżycowa noc – ludowa pieśń ukraińska (romans)
  2. Napełnijcie swoje puchary – pieśń kozacka
  3. Namalowana bajka – utwór autorski

ANKIETA - Анкета

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-03-12 13:49:14
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!