Aktualności

Łotwa i Węgry odkryte (2018-05-14)

Blisko 100 osób wzięło udział w dniu łotewsko - węgierskim, podczas którego odkrywaliśmy uroki tych dwóch unijnych krajów. Impreza promowała kulturę, tradycje i zwyczaje Łotwy i Węgier wpisując się w obchody Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Organizatorami wydarzenia była Biblioteka Obcojęzyczna oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Podczas wydarzenia uczestnicy spotkali się z Szabolcs (Szabo) Egri z Węgier i Agiją Grisiną z Łotwy, którzy w Polsce odbywają wolontariat europejski. Prezentacje przygotowane przez wolontariuszy przybliżyły dziedzictwo kulturowe Łotwy i Węgier. Zgromadzeni goście dowiedzieli się dlaczego nie powinno się przynosić wina Węgrom a w trakcie uroczystości nie należy stukać się kuflami piwa. Poznaliśmy wynalazki pochodzące z Węgier tj. kostkę Rubika, długopis czy witaminę C. Agia mówiła o pięknej stolicy swojego kraju- Rydze
i Statule Wolności, która jest symbolem całego kraju.  Wolontariusze przybliżyli również tradycyjną kuchnię i potrawy charakterystyczne dla regionów z których pochodzą. Poznaliśmy również sylwetki znanych Węgrów i Łotyszy oraz ciekawostki dotyczące języków ojczystych zaproszonych gości. Podsumowaniem spotkania był quiz wiedzy na temat tych unijnych krajów. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane praktycznymi upominkami.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, prowadzenie i tłumaczenie: Agnieszka Ginko-Humphries- koordynator biblioteki obcojęzycznej.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Łotwa i Węgry odkryte

Łotwa i Węgry odkryte
Łotwa i Węgry odkryte
Łotwa i Węgry odkryte
Łotwa i Węgry odkryte

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-05-14 14:46:52
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!