Aktualności

Festiwal Nauki z UZ (2018-06-10)

Nauka – biletem do przyszłości – to hasło 15. Festiwalu Nauki organizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski. Po raz drugi w imprezie plenerowej rozpoczynającej dwudniowe święto nauki udział wziął Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

W niedzielę 10 czerwca na stadionie przy ul. Wyspiańskiego odbył się piknik naukowy, którego kulminacyjnym punktem był III Bieg dla transplantacji pod patronatem Konsultanta Wojewódzkiego Transplantologii Klinicznej dr hab. n. med. Maciej Głydy, który już na stałe wpisał się w punkt programu święta uczelni. To tylko 6 km, które warto było pokonać dla szczytnej idei. Celem biegu jest bowiem upowszechnianie wiedzy na temat pobierania i  przeszczepiania narządów oraz komórek krwiotwórczych, popularyzacja biegania i  propagowanie zdrowego stylu życia.

Do aktywności fizycznej zachęcani byli nie tylko dorośli ale także najmłodsi. To dla nich zorganizowane zostały w tym czasie biegi na krótszych dystansach. Nie zabrakło również imprez towarzyszących. Można było zdrowo i smacznie zjeść w trakcie grillowania z  prof.  Giorgi Melikidze, a także skorzystać z porad i badań przygotowanych przez pracowników i studentów oraz nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko informacyjne naszego Punktu, w którym promowaliśmy wiedzę o kulturze i tradycjach 28 krajów członkowskich zgodnie z motywem 2018 roku ustanowionym przez Komisję Europejską Rokiem Dziedzictwa Kulturowego.

Natomiast w poniedziałek wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego otwierają swoje drzwi i  zapraszają do udziału w atrakcyjnych zajęciach. Warsztaty odbędą się nie tylko w Zielonej Górze, ale też na Wydziale Zamiejscowym naszego uniwersytetu, w Sulechowie. Już od rana pracownicy akademiccy czekać będą na młodszych i starszych pasjonatów spotkań z nauką. Jak zawsze na festiwalowych gości przygotowaliśmy wystawy, pokazy i warsztaty

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Festiwal Nauki z UZ

Festiwal Nauki z UZ
Festiwal Nauki z UZ
Festiwal Nauki z UZ
Festiwal Nauki z UZ
Festiwal Nauki z UZ
Festiwal Nauki z UZ

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-06-10 19:23:54
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!