Aktualności

Bella Italia (2018-06-13)

Rok 2018 został ustanowiony przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zorganizował w Nowej Soli wieczór włoski, promujący kulturę i tradycję mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Współorganizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowej Soli

Spotkanie rozpoczęliśmy pyszną włoską kawą i tradycyjnym tiramisu. Uczestnicy mogli poczuć się jak w prawdziwej włoskiej restauracji siedząc przy kameralnych stolikach nakrytych obrusami w biało-czerwoną kratę. Akcentów włoskich odwołujących się do trójbarwnej flagi oraz romantycznej aura sennego włoskiego miasteczka było więcej: nastrojowe oświetlenie, aromatyczne potrawy w stylu włoskim, familijna atmosfera.

Wieczór rozpoczął się spotkaniem z Witoldem Jackiem Kędziorą- pracownikiem Uniwersytetu Zielonogórskiego, romanistą, pilotem wycieczek, pasjonatem Włoch, który zabrał uczestników w fascynującą podróż po kraju w kształcie buta dzieląc się wieloma ciekawostkami zebranymi w trakcie licznych podróży do Italii. W drugiej części spotkania zaprosiliśmy gości na pokaz filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" w reżyserii Paolo Genovese. To przewrotna komedia, której akcja rozgrywa się w trakcie jednego wieczoru. Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia spotkania rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie kolacji. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...".

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Bella Italia

Bella Italia
Bella Italia
Bella Italia
Bella Italia

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-06-13 07:27:04
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!