Aktualności

Pierwsze półkolonie letnie (2018-07-03)

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolonie i półkolonie. Tak jak w latach ubiegłych, Punkt Informacji europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zagości na tych drugich organizowanych dla najmłodszych dzieci wypoczywających w mieście. Podczas zajęć przygotowanych przez naszych konsultantów poznajemy kraje Unii Europejskiej wyruszając z dziećmi w podróż po Starym Kontynencie.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie gdzie wypoczywają dzieci na półkoloniach. Kilkunastu uczestników zaprosiliśmy do zabawy w butelkę, która stała się pretekstem do spradzenia wiedzy o 28 krajach członkowskich: ich tradycjach i zwyczajach. Następnie graliśmy w podchody. Dzieci szukały gwiazdek rozsianych na terenie ośrodka. Na  gwiazdkach zapisane były skojarzenia z różnymi państwami Unii, uczestnicy zgadywali o  jaki kraj chodzi. Punktowany był nie tylko spryt i szybkość w odnajdywaniu gwaizdek ale również wiedza na temat krajów tworzących Wspólnotę Europejską.

Półkolonie z UE są to bezpłatne zajęcia, na  których dzieci poprzez zabawę będą poznawać i uczyć się o krajach Unii Europejskiej, ich tradycjach i kulturze. Przewidujemy także blok poświęcony bezpieczeństwu w  UE  i  bezpiecznemu podróżowaniu. Gry dostosowane do wieku uczestników pozwolą im na przyjemne i skuteczne przyswojenie wiedzy, czeka ich cała godzina twórczej zabawy. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymują również publikacje dotyczące tematyki unijnej oraz drobne upominki.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Pierwsze półkolonie letnie

Pierwsze półkolonie letnie
Pierwsze półkolonie letnie

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-07-03 14:02:46
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!