Aktualności

Senior w sieci już z certyfikatem (2018-11-29)

Zakończył się cykl warsztatów informatycznych – „Senior w sieci”, które zrealizował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra. Zajęcia adresowane do osób powyżej 55. roku życia odbywały się w Drzonkowie w świetlicy sołeckiej.

Szkolenie komputerowe zorganizowano z myślą o osobach starszych, które chciały podnieść swoje umiejętności w zakresie korzystania z mediów elektronicznych. Bogaty program szkolenia składał się z kilku bloków tematycznych: Internet skarbnica wiedzy, ale…(omówienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu), Google - efektywne wyszukiwanie informacji (jak formułować zapytania, tłumaczenie wyników z języka obcego), bankowość elektroniczna (sprawdzanie salda, wykonywanie przelewów), media społecznościowe (umieszczanie informacji tekstowej, zdjęć i filmów) oraz poczta elektroniczna i zakupy przez Internet.

Zrealizowane zajęcia, które odbywały się przez cały miesiąc, w listopadzie,  umożliwiły seniorom nabycie praktycznych umiejętności on-line., które usprawniają życie w wielu dziedzinach. Bez wychodzenia z domu mogą już robić transakcje finansowe i zakupy czy nawiązywać nowe znajomości. Każdy z uczestników szkolenia komputerowego otrzymał certyfikat ukończenia kursu.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Senior w sieci już z certyfikatem

Senior w sieci już z certyfikatem
Senior w sieci już z certyfikatem
Senior w sieci już z certyfikatem
Senior w sieci już z certyfikatem

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2018-11-29 13:30:29
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!