Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Pokazali klasę (2013-12-09)

218 uczniów ze szkół w województwie lubuskim wzięło udział w gali finałowej konkursu Pokażcie klasę, organizowanego przez Gazetę Lubuską, nad którym patronat honorowy sprawował Wojewoda Jerzy Ostrouch. Plebiscyt wspierał również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

„Pokażcie klasę” to plebiscyt Gazety Lubuskiej skierowany do klas wszystkich lubuskich szkół. Doceniając rangę przedsięwzięcia w regionie i biorąc pod uwagę rolę młodzieży w przyszłości województwa do organizacji czwartej edycji konkursu przyłączył się wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch.

- Dzięki organizacji plebiscytu poznaliśmy wielu młodych aktywnych Lubuszan. Wy dziś jesteście uczniami, ale już jutro  będziecie współtworzyć scenę gospodarczo-polityczną naszego regionu. Wasz udział w konkursie potwierdził  chęć angażowania się w życie szkolnej społeczności, co będzie procentowało w przyszłości. Cieszę się, że środowisko, w którym dorastacie nie jest wam obojętne  powiedział wojewoda Jerzy Ostrouch, otwierając galę.

Wojewoda z uznaniem odniósł się do celów konkursu, do których należą promocja kultury kibicowania, pokazywanie dobrych wzorców i poznawanie drużyn rywali sportowych oraz wzrost wiedzy dotyczącej korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.  

Zadaniem finałowym konkursu „Pokażcie klasę” było wykonanie filmu lub prezentacji o sportowej drużynie, której klasa kibicuje i jednocześnie przygotowanie artykułu, który promuje jej rywala oraz wymyślenie hasła promującego 10-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, które zostanie wykorzystanie przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra podczas przyszłorocznych działań promujących okrągłą rocznicę wstąpienia naszego kraju do zjednoczonej Europy.

W trakcie gali zorganizowany został mini quiz wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz regionu lubuskiego dla przybyłych uczniów.

Nagrodą główną za zajęcie pierwszego miejsca w poszczególnych kategoriach jest wycieczka po województwie lubuskim pn. „Śladami unijnych inwestycji”, której celem jest pokazanie młodym lubuszanom, zmian jakie dokonały się w  województwie lubuskim na przestrzeni ostatnich 10 lat dzięki wykorzystaniu środków unijnych.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Pokazali klasę

Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę
Pokazali klasę

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2013-12-09 20:38:57
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!