Aktualności

Turniej debatancki dla młodzieży z UE w tle (2019-01-09)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Instytutem Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza serdecznie młodzież szkół średnich z  województwa lubuskiego do uczestnictwa w warsztatach z zakresu organizacji debat oksfordzkich oraz do udziału w turnieju debatanckim, który będzie podsumowaniem warsztatów. 

Co proponujemy?

Podczas jednodniowych warsztatów, które odbędą się w Gorzowie Wlkp. w dniu 3 kwietnia 2019  r. oraz w Zielonej Górze w dniu 4 kwietnia 2019 r. w godz. od 9.00 do 15.00 uczniowie poznają tajniki organizacji debat oksfordzkich i podstawy warsztatu profesjonalnego mówcy. W  drugim etapie uczniowie wezmą udział w zajęciach z zakresu integracji europejskiej przygotowujących merytorycznie do udziału w turnieju (kwiecień-maj 2018 r.). Finałem projektu będzie turniej międzyszkolny, który odbędzie się 30 maja 2019 r. w Zielonej Górze, podczas którego uczniowie wezmą udział w debatach oksfordzkich, gdzie dyskutować będziemy na temat bieżących wyzwań stojących przed Unią Europejską.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia. Dla zwycięzców turnieju przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Kogo szukamy?

Do projektu poszukujemy 8 pięcioosobowych drużyn składających się z uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (3 klasy gimnazjum, licea, technika, szkoły zawodowe). Każda drużyna musi wskazać nauczyciela ze swojej szkoły, który będzie ich opiekunem.

Zgłoszenia można dokonać wypełniając kartę zgłoszeniową i przesyłając ją na adres: do dnia 29 marca 2019 r.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Turniej debatancki - zgłoszenie Turniej debatancki - zgłoszenie 2019-01-09 07:57
Monika Kujawska - Marszałek
207KB Turniej debatancki - zgłoszenie pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-04-04 13:27:33
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!