Aktualności

Ty decydujesz o Europie (2019-05-13)

Czym różni się Komisja Europejska od Parlamentu Europejskiego? Jakie kompetencje mają instytucje Unii Europejskiej i jaka jest jej przyszłość? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty „Ty decydujesz o Europie” organizowanej na  Uniwersytecie Zielonogórskim. Debata w przystępny sposób przybliżyła uczestnikom mechanizmy rządzące Unią Europejską. Celem spotkania było zaangażowanie młodych do  aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 26 maja.

Podczas debaty uczestnicy mogli nie tylko przybliżyć i poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, jego kompetencjach, czy instytucjach i urzędach Unii Europejskiej, ale także mieli okazję wziąć udział w dyskusji o suwerenności państw członkowskich i przyszłości Unii Europejskiej. Gośćmi debaty byli socjologowie: dr hab. Jacek Kurzępa, prof. SWPS i dr hab. Barbara Toroń-Furmanek, prof. UZ, a także politolog: dr hab. Łukasz Młyńczyk, prof. UZ. 

Organizatorem debaty było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Ty decydujesz o Europie

Ty decydujesz o Europie
Ty decydujesz o Europie
Ty decydujesz o Europie
Ty decydujesz o Europie
Ty decydujesz o Europie

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-05-13 20:35:44
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!