Aktualności

15 lat Polski w Unii Europejskiej (2019-05-14)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli przez cały dzień uczniowie w ramach szkolnego dnia europejskiego świętowali jubileusz 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz poznawali kulturę Włoch.

Z tej okazji nie mogło zabraknąć niebieskiego tortu ozdobionego 12 żółtymi gwiazdkami, który nawiązywał do unijnej flagi oraz uroczystego odśpiewania hymnu Unii Europejskiej. Smakowite ciasto było serwowane uczniom przez samego Syriusza- maskotkę Unii Europejskiej. Wybór Włoch jako motywu przewodniego dzisiejszego spotkania nie był przypadkowy. W  ubiegłym roku grupa nauczycieli ze szkoły brała udział w cyklu szkoleń dla kadry w  ramach programu Erasmus+ właśnie we Włoszech. Imprezę współorganizował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra.

Szkoła podzielona została na trzy strefy: kuchnia i muzyka włoska oraz tradycje i zwyczaje krajów Unii Europejskiej. W sekcji kulinarnej można było skosztować własnoręcznie przygotowanych przez uczniów, tradycyjnych włoskich przysmaków: aromatycznej kawy oraz wypiekanej na miejscu bruschetty. W sekcji muzycznej przenieśliśmy się w klimat festiwalu w  San Remo. Przy przebojach prosto z Italii można było potańczyć lub sprawdzić swoje umiejętności wokalne biorąc udział w zabawie karaoke. Trzecie stanowisko z quizami i  zagadkami pozwoliło uczestnikom poznać ciekawostki dotyczące kultury i dziedzictwa 28  krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

15 lat Polski w Unii Europejskiej

15 lat Polski w Unii Europejskiej
15 lat Polski w Unii Europejskiej
15 lat Polski w Unii Europejskiej
15 lat Polski w Unii Europejskiej
15 lat Polski w Unii Europejskiej

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-05-14 21:18:57
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!