Aktualności

Wiosna nad Nysą (2019-05-20)

Wspólne stoisko Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct z Zielonej Góry i Guben gościło podczas drugiego dnia imprezy plenerowej Wiosna nad Nysą w dwumieście Gubin-Guben, która odbywała się w dniach 17-19 maja 2019 r. Jest to jedna z największych imprez w regionie. Tegoroczna Wiosna nad Nysą była 58. odsłoną tego przygranicznego wydarzenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, impreza odbywała się w Gubinie oraz Guben. Jeśli chodzi o  polską stronę, zaplanowano wiele atrakcji: biegi uliczne, konferencje, prezentacje gubińskich i  gubeńskich szkół, wyścigi MTB, polsko-niemiecki zlot motocyklistów oraz występy gwiazd. A  po stronie niemieckiej? Każdego dnia wiele atrakcji. Wśród najważniejszych można wymienić konkurs talentów zorganizowany przez młodzież, rowerowy korowód, jarmark i  wesołe miasteczko.

Uczestnicy mogli odwiedzić stoisko zaprzyjaźnionych Punktów sieci Europe Direct z Zielonej Góry i Guben i skorzystać z wielu atrakcji: ciekawych publikacji zarówno po polsku jak i  niemiecku, zakręcić europejskim kołem fortuny i sprawdzić swoją wiedzę na temat kultury krajów należących do Unii Europejskiej oraz założyć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Pełnoletnich mieszkańców zachęcaliśmy do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Imprezie towarzyszył zlot motocyklistów z Polski i Niemiec. Punktem kulminacyjnym drugiego dnia imprezy było odsłonięcie na Wyspie Teatralnej Róży Granicznej przez burmistrzów obu miast z okazji 15-lecia członkostwa Polski w UE. Róża to  również symbol pokoju, który jest filarem koncepcji integracji europejskiej.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Wiosna nad Nysą

Wiosna nad Nysą
Wiosna nad Nysą
Wiosna nad Nysą
Wiosna nad Nysą
Wiosna nad Nysą
Wiosna nad Nysą
Wiosna nad Nysą

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-05-20 12:53:12
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!