Aktualności

XVI Olimpiada Radość (2019-05-29)

Uroczystym pochodem dookoła stadionu rozpoczęła się dzisiejsza XVI Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Nowej Soli. Inicjatorem i organizatorem corocznych spotkań dzieci i młodzieży uczących się w szkołach specjalnych z terenu województwa lubuskiego jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowej Soli. Od wielu lat inicjatywę wspiera Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra. Impreza promuje aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz otwartość na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Podczas dzisiejszej olimpiady drużyny musiały pokonać aż 8 stanowisk i sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Był tor przeszkód, szachownica, rzucanie do celu, zabawa ringo, kręgle czy też mini koszykówka. Każdy uczestnik mógł pomalować sobie buzię oraz zrelaksować się w strefie wypoczynku. Kuchnia serwowała dla wszystkich zdrowe posiłki. Na stoisku promocyjnym Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra można było zakręcić europejskim kołem fortuny i sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej, rozwiązać zagadki dotyczące programu Erasmus+, pokolorować obrazki nawiązujące do kultury krajów członkowskich.

Atrakcją tegorocznej imprezy były figury-byków, które uczestnicy mogli pomalować unijnymi symbolami. Wybór nie był przypadkowy: byk to symbol Hiszpanii, kraju który jest celem tegorocznego wyjazdu grupy nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowej Soli w ramach programu Erasmus+ w ramach mobilności kadry.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

XVI Olimpiada Radość

XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość
XVI Olimpiada Radość

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-05-29 22:54:20
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!