Aktualności

28 krajów UE gra miejska w pałacu (2019-06-12)

Uczniowie  z Zespołu Edukacyjnego nr 7 w Zielonej Górze  z inicjatywy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra i Zielonogórskiego Ośrodka Kultury rozegrali grę miejską w parku dworskim z XIX w. , przy byłej siedzibie von Stoschów w Starym Kisielinie. 

Celem gry była promocja Unii Europejskiej, w tym dziedzictwa materialnego i niematerialnego krajów tworzących Zjednoczoną Europę i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu. W wydarzeniu uczestniczyło 16 uczniów, którzy musieli odnaleźć ukryte w parku gwiazdki symbolizujące 28 krajów Unii Europejskiej. Dzieci poznawały zabytki i kulturę europejską odgadując quizy. 

Grę miejską zorganizowano w historycznym plenerze, w dawnej siedzibie rodowej von Stoschów.  W latach 1837-1838 Carl Ludwig baron von Stosch postawił w Starym Kisielinie piętrowy dwór kryty dwuspadowym dachem, który w latach 1896-1897 Felix Georg hrabia von Stosch znacznie go rozbudował. Po drugiej wojnie światowej na salonach stacjonowały wojska radzieckie, potem gospodarował PGR, była też szkoła i przedszkole. W końcu przez ponad pół wieku miało tu swą siedzibę Wojewódzkie Archiwum Państwowe. Po jego wyprowadzce, w 2014 r. pałac odnowiono. Remont kosztował ponad 5 mln zł. Pieniądze na inwestycję pochodziły z czterech źródeł: Unii Europejskiej, budżetu miasta, z Funduszu Integracyjnego i środków własnych ZOK. Obecnie w pałacu swoją siedzibę ma filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

28 krajów UE gra miejska w pałacu

28 krajów UE gra miejska w pałacu
28 krajów UE gra miejska w pałacu
28 krajów UE gra miejska w pałacu
28 krajów UE gra miejska w pałacu

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-06-12 13:28:24
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!