Aktualności

Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte (2019-08-06)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury Filią w Starym Kisielinie organizuje przez cały sierpień cykl wakacyjnych spotkań z wybranymi krajami Unii Europejskiej. Co poniedziałek w  przypałacowym parku w Starym Kisielinie dzieci mogą poznać kulturę i tradycje krajów członkowskich. Podczas pierwszego spotkania odwiedziliśmy słoneczną Hiszpanię i  Portugalię.

Co to jest paella i jak naprawdę wygląda tortilla w Hiszpanii, dlaczego dorsz jest narodową rybą Portugalczyków, czego dotyczą pieśni fado i na jakich stadionach trenują sztandarowe kluby piłkarskie z Półwyspu Iberyjskiego, jaki kierunek w malarstwie stworzył Picasso i kto zaprojektował logo Chupa-Chups- to tylko niektóre pytania na jakie szukaliśmy odpowiedzi z  grupą blisko 50 dzieci, które bawiąc się poznawały kulturę Hiszpanii i Portugalii. Zaprosiliśmy również dzieci do samodzielnego przygotowania tradycyjnej hiszpańskiej sangrii, oczywiście w wersji dostosowanej dla dzieci: tradycyjne wino zostało zastąpione aromatycznym sokiem owocowym.

W przyszły poniedziałek zapraszamy na zajęcia, które będą odkrywały tradycje Niemiec i  Austrii. Podczas gier i zabaw poznamy kulturę tych krajów a w trakcie warsztatów kulinarnych przygotujemy tradycyjnego bratwursta i apfelsaftschorle. Początek o godzinie 10.00

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte

Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte
Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte
Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte
Kraje Półwyspu Iberyjskiego odkryte

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-08-06 09:41:38
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!