Aktualności

Jak być EKO? Dzień otwarty Punktu (2019-09-10)

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zaprasza serdecznie na dzień otwarty, którego motywem przewodnim będzie ekologia w naszym codziennym życiu. Wydarzenie organizowane jest z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

W piątek 20 września zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia w godzinach od  10.00  do 14.00 siedziby naszego Punktu, która znajduje się w Delegaturze LUW w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7, pok. 143 (I piętro). Wszyscy goście zostaną zaproszeni do udziału w  EKO quizie. Poprawne odpowiedzi będą nagradzane praktycznymi upominkami, które ułatwią bycie EKO na co dzień.

Warunkiem udziału w zabawie jest dotarcie do naszego biura w ekologiczny sposób: pieszo, rowerem, hulajnogą, na wrotkach, komunikacją publiczną. Zapraszamy gości indywidualnych jak i zorganizowane grupy.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września (obchody zawsze przypadają w okresie od 16 do 22 września). Zwieńczeniem obchodów jest Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada w ostatnim dniu tj.  22  września. Tego dnia w miastach wyznaczane są strefy zarezerwowane wyłącznie dla  ruchu pieszego, rowerowego i transportu publicznego.  

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i  inteligentna”. Jest to już 18. edycja wydarzenia.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. Już pierwsza edycja przyciągnęła ponad 400 samorządów z 23  krajów, a w kolejnych latach liczba chętnych wzrosła (do akcji włączyła się m.in. Rosja, Korea Południowa, Wenezuela czy Wietnam). W akcji od początku bierze również udział Polska.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-09-30 13:39:14
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!