Aktualności

O dobrym i skutecznym nauczaniu języków obcych (2019-09-30)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze zorganizowali dla lubuskich nauczycieli języków obcych konferencję „Dydaktyka w dobie przemian - w poszukiwaniu modelu szkoły przyjaznej uczniom”, która odbyła się 27 września na zielonogórskim uniwersytecie.

Podczas konferencji, w której uczestniczyło ponad 160 lubuskich nauczycieli języków obcych dużo mówiono o skutecznych metodach nauczania uczniów wszystkich typów szkół. Pomysły i  inspirujące rozwiązania przedstawiali nie tylko teoretycy ale również praktycy – nauczyciele, którzy z pasją i  zaangażowaniem prowadzą lekcje języków obcych w naszym województwie.

Konferencji towarzyszył kiermasz wiodących wydawnictw językowych podczas którego nauczyciele mieli możliwość skorzystania z najnowszych materiałów edukacyjnych i porównania oferty różnych wydawnictw językowych. Konferencja była również okazją do spotkania się pedagogów z całego województwa i wymiany doświadczeń.

O Europejskim Dniu Języków Obcych

Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tej chwili co  roku 26  września obchodzi się Europejski Dzień Języków w 47 krajach członkowskich Rady Europy.

Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i  propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków. Wszędzie w Europie odbywają się akcje, które mają zachęcić ludzi do uczenia się nowego języka lub podnosić znajomości języków, które już znają. Uczenie się języków pomaga nie tylko w porozumieniu między ludźmi, ale przyczynia się także do przełamywania barier intelektualnych.

W ciągle globalizującym się społeczeństwie umiejętność mówienia obcymi językami zwiększa szanse – szanse na pracę, szansę na naukę, szanse na lepsze życie we własnym kraju, jak i  w  innych częściach świata.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

O dobrym i skutecznym nauczaniu języków obcych

O dobrym i skutecznym nauczaniu języków obcych
O dobrym i skutecznym nauczaniu języków obcych
O dobrym i skutecznym nauczaniu języków obcych
O dobrym i skutecznym nauczaniu języków obcych

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-09-30 13:38:54
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!