Aktualności

Wieczór z hiszpańskim filmem (2019-10-01)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Nowej Soli oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w  Nowej Soli zapraszają na wyjątkową kawiarenkę hiszpańską i trzeci w cyklu wieczór hiszpański „Filmowa fiesta dobra na wszystko”. Spotkanie odbędzie się w  nowosolskiej bibliotece 8 października. 

Program imprezy:

08.10.2019 r. (wtorek) w godz.16.45-19.00 Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli (I piętro), ul. Bankowa 3

16.45-17.00 – Kino hiszpańskie- twórczość Pedro Almodovara- prelekcja Karoliny Mackiewicz

17.00-18.45 Projekcja filmu Pedro Almodovara „Julieta”

18.45-19.00 Konkurs filmowy

Karolina-Mackiewicz – rodowita nowosolanka. Ukończyła filologię hiszpańską na Uniwersytecie Wrocławskim. 6 lat temu wróciła do Nowej Soli i rozpoczęła pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli, gdzie m.in. prowadzi kawiarenkę hiszpańską.

Julieta- hiszpański dramat z 2016 roku w reżyserii Pedro Almodovara

Historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań laureatki literackiej Nagrody Nobla Alice Munro.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie trzech opowiadań Alice Muro: Szansa, Wkrótce i Milczenie. Stanowią one niezależne formy, ale mają wspólną bohaterkę – Julietę. Almodóvar nadał im wspólny charakter, dodając niezbędne elementy. Dwa tragiczne rozstania, rezultat przypadku i pecha, naznaczyły świadomość Juliety.

Reżyser, a zarazem scenarzysta, ukazał także poczucie winy, które dotyka również jej córkę, co  sprawiło, że wszystkie elementy dopasowały się wzajemnie, stając się bogatsze. Poczucie winy bohaterek, jako tragiczne przeznaczenie, wzmocnił ścieżką dźwiękową Alberto Iglesiasa, która w naturalny sposób łączy się z dialogami

Chętnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod nr tel. 605 362 702.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-10-17 08:21:46
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!