Aktualności

Kraje niemieckojęzyczne w Unii Europejskiej (2019-10-03)

Wyjątkowe lekcje europejskie odbyły się w klasach piątych i szóstych Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zielonej Górze. Z okazji zbliżającego się święta narodowego naszych zachodnich sąsiadów Dnia Jedności Niemiec Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra postanowił przybliżyć uczniom kulturę i tradycje unijnych krajów niemieckojęzycznych.

Podczas zajęć była mowa i o historii, i o kulturze oraz tradycjach Niemiec i Austrii. Punktem kulminacyjnym zajęć było tworzenie przez uczniów mapy myśli i plakatów z  charakterystycznymi symbolami omawianych państw oraz warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie przygotowywali tradycyjne dania kuchni niemieckiej.

3 października nasi zachodni sąsiedzi świętują Dzień Jedności Niemiec – święto ustanowione w  rocznicę Zjednoczenia Niemiec, do którego doszło 3. października 1990 roku, po 41 latach podziału na Niemiecką Republikę Demokratyczną i Republikę Federalną Niemiec. Znaczącą rolę w procesie jednoczenia się Niemiec odegrał ówczesny kanclerz RFN Helmut Kohl.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Kraje niemieckojęzyczne odkryte

Kraje niemieckojęzyczne odkryte
Kraje niemieckojęzyczne odkryte
Kraje niemieckojęzyczne odkryte
Kraje niemieckojęzyczne odkryte

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-10-03 09:02:27
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!