Aktualności

„Gwiezdny Krąg” w Zielonej Górze (2019-11-15)

Uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej musieli zmierzyć się z testem złożonym ze 100 pytań zamkniętych, wielokrotnego wyboru. 10. najlepszych uczniów zakwalifikuje się do rozgrywek finałowych. Nagrodą główną jest płatny staż w Parlamencie Europejskim. 

Wydarzeniu patronuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży. Olimpiada adresowana jest do  uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach, a także historii integracji europejskiej. Na eliminacje do II etapu Olimpiady w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra stawiła się uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp. Trzymamy za nią  kciuki i życzymy powodzenia. Wyniki poznamy 20 listopada br. 10 najlepszych uczniów spotka się
6 grudnia w finale Olimpiady w Słupsku.

XV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bowiem w I etapie wzięło udział 2739 uczniów reprezentujących 175 szkół w całym kraju! A co najważniejsze widoczny jest wzrost poziomu wiedzy uczestników, co potwierdza najwyższa w historii Olimpiady liczba uczestników, która zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady – 801 osób!

Każdy z finalistów uda się z wizytą studyjną do Brukseli, by zobaczyć „od kuchni” jak działają instytucje Unii Europejskiej. Natomiast najlepszy finalista uda się na miesięczny płatny staż do Parlamentu Europejskiego. Na laureatów czekają także liczne cenne nagrody rzeczowe.

Jednocześnie informujemy, że laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” na mocy Uchwały nr 379 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w roku akademickim 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 oraz 2022/2023, otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunkach:

  • europeistyka;
  • europeistyka – integracja europejska;
  • kulturoznawstwo – wiedza o kulturze;
  • European Politics and Economics.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2019-11-15 20:58:27
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!