Aktualności

Eko choinka (2020-01-07)

Co zrobić z choinkami po świętach? Czy mogą powrócić do natury? Przyłącz się do ekologicznej akcji Eko Choinki i zamiast wyrzucać drzewka świąteczne - wykorzystaj je! Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z zielonogórskimi instytucjami m.in. Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra zapraszają na  poświąteczną akcję Eko Choinka! Po raz trzeci, w naszym mieście będziemy zbierać choinki, które straciły swój blask i powtórnie je wykorzystamy.

Już niebawem wyruszą Eko Patrole

W ramach tegorocznej akcji, organizatorzy zaplanowali cykl różnych działań proekologicznych. Od  18  stycznia 2020 r. ruszy Choinkowy Eko Patrol. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w  soboty 18 i 25 stycznia oraz 2 lutego będą zbierali drzewka spod pergol śmietnikowych. Choinki, od  mieszkańców Zielonej Góry, odbierane będą od godz. 6:00 wg. ustalonego harmonogramu pracy Eko Patroli. Dlatego prosimy, aby drzewka zostały wystawione przed pergole śmietnikowe odpowiednio wcześniej. Harmonogram zbiórki choinek, wraz z wskazaniem poszczególnych rejonów Zielonej Góry, będzie dostępny od 10 stycznia br. na stronach internetowych i profilach FB organizatorów i partnerów wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez dostarczenie drzewek w  określone miejsca, jak również do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu, gdzie wspólnie będziemy mogli recyklingować choinki i nie tylko (...).

Odzyskujesz, nie marnujesz

W ramach akcji, w czwartek 23 stycznia 2020 r., na zielonogórskim deptaku, odbędzie się wyjątkowa impreza edukacyjna. Zebrane przez Eko Patrole choinki, lub te przyniesione osobiście, odegrają tytułową rolę w pokazach zrębkowania przy Ratuszu, które przeprowadzą Zakład Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwo Zielona Góra. Podobnie jak w zeszłym roku, wytworzony z drzewek naturalny nawóz będzie można zabrać ze sobą i wykorzystać we własnym ogrodzie.

W Leśnej Osadzie zaplanowaliśmy szereg niespodzianek

W trakcie trwania imprezy edukacyjnej na deptaku, w godz. od 11:00 do 13:00, odbędą się warsztaty i  kreatywne eko- zabawy. Zaplanowane działania, kształtujące właściwe postawy wobec środowiska, są  dedykowane przede wszystkim dzieciom ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. O atrakcje w  trakcie imprezy, wspólnie z leśnikami i przedstawicielami Urzędu Miasta, zadbają partnerzy wydarzenia z:  Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Centrum Przyrodniczego, firmy Stelmet, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Zielona Góra oraz z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i  Nadleśnictwa Zielona Góra.

Tegoroczny finał Eko Choinki poprowadzi Radosław „Rademenez” Blonkowski – rekordzista Polski w  Freestyle Rap! To będzie ekologicznie spożytkowany czas! Serdecznie zapraszamy do udziału!

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Ekochoinka - plakat Ekochoinka - plakat 2020-01-07 09:17
Monika Kujawska - Marszałek
113.79KB Ekochoinka - plakat pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2020-01-07 09:15:30
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!