Aktualności

Święto kina w Zielonej Górze (2020-09-02)

Stał się jednym z kulturalnych symboli Zielonej Góry i regionu – przed nami szósty Kozzi Film Festiwal, który wystartuje 10 września. Jak zawsze na fanów dużego ekranu czeka mnóstwo ciekawych propozycji. W ramach festiwalu Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra wspierając europejskie kino zaprasza w sobotę 12 września do kina Cinema City na projekcję filmu „Malowany ptak” wyreżyserowanego przez Vaclava Marhula. Obraz czeskiego reżysera jest adaptacją kontrowersyjnej opowieści o  holokauście Jerzego Kosińskiego, pod tym samym tytułem.

Kozzi Film Festiwal, podobnie jak wiele imprez, musiał zmagać się z obecnie trwającą pandemią. Organizatorzy nie poddali się jednak i wszystkich miłośników filmu, książki oraz teatru zapraszają na pokazy od 10 do 13 września. Jest w czym wybierać, bo w programie znalazło się parędziesiąt propozycji. Przypomnijmy, że co roku festiwalowi patronują inni aktorzy. Tym razem będą to: Maciej Kozłowski, Kalina Jędrusik oraz Bogumił Kobiela.

Ze względu na koronawirusa projekcje, spektakle oraz spotkania odbędą się w przestrzeniach często nietypowych, co z pewnością dodaje imprezie niepowtarzalnego charakteru. Podobnie jak w poprzednich latach bazą festiwalu pozostaną projekcje filmowe. Widzowie zobaczą wiele najnowszych produkcji. Oczywiście nie zabraknie również wydarzeń z zakresy teatru i książki. Na uczestników czeka np. przedstawienie teatru obrazkowego, połączone z warsztatami plastycznymi. Widzowie spotkają się dodatkowo z zaproszonymi gośćmi.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest tutaj:

https://bit.ly/2QNSg56

Warto wspomnieć także o zasadach, jakie będą panowały na tegorocznym festiwalu. Udział w  poszczególnych wydarzeniach wymaga telefonicznego lub mailowego zgłoszenia uczestnictwa. Rezerwacje przyjmowane są od dzisiaj (1 września) w godz. 7.00-15.00 pod numerem tel.: 68 45 32 600 lub mailem:  .

O festiwalu

Festiwal narodził się w 2012 roku w Kargowej i wiązał się z aktorem Maciejem Kozłowskim. Twórcy od początku chcieli opierać się na gatunkach filmowych takich jak kino: sensacyjne, gangsterskie, kryminalne oraz akcji. Istotną rolę w całym przedsięwzięciu mieli odgrywać aktorzy drugoplanowi. W 2015 roku wydarzenie przeniosło się do Zielonej Góry.

Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta gala, która odbywa się w Pałacu w Wiechlicach. Tego dnia wręczone zostają nagrody i statuetki „Klaps”. Jury wręcza je w kilku kategoriach m.in.: najlepsza kreacja aktorska, najlepszy reżyser, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy film.  

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2020-09-02 14:54:50
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!