Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 684527144,
tel. +48 881 969 648,
tel. +48 881 969 646,
fax. +48 684527180

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Polsko-niemiecki rajd rowerowy (2020-10-05)

W miniony weekend grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze  oraz przedstawiciele punktów informacyjnych sieci Europe Direct z Zielonej Góry i  Guben wzięli udział w rajdzie rowerowym na trasie Zielona Góra – Guben, pokonując w ciągu dwóch dni ponad 130 kilometrów.

Weekendowy rajd był pierwszym etapem polsko-niemieckiego projektu realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze i Gimnazjum w Cottbus. W tej części projektu nauczyciele z polskiej strony wraz z siecią Europe Direct z Zielonej Góry oraz Guben wzięli udział w dwudniowym rajdzie rowerowym po polskiej stronie euroregionu. W trakcie rajdu została przetestowana trasa rowerowa pod kątem dostępności dla młodzieży szkolnej, dostosowania warunków technicznych i bezpieczeństwa przejazdu dla większej grupy uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów sanitarno-epidemiologicznych związanych z  pandemią COVID-19. W czasie przejazdu wykorzystywane było urządzenie GPS, w celu zapisania trasy rajdu i stworzenia możliwości korzystania z niej w formie online. Docelowo rajd z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec ma być zorganizowany wiosną 2021 roku a jego trasa będzie obejmowała elementy przetestowanego wcześniej szlaku rowerowego. Uczestnicy będą korzystali z opracowanej trasy online.

W drugim etapie projektu w październiku 2020 r. grupa nauczycieli z Cottbus, na podstawie dostarczonych materiałów od nauczycieli z Zielonej Góry opracuje merytorycznie trasę docelowego rajdu, przygotuje niezbędne dokumenty związane z wymogami bezpieczeństwa w czasie pandemii, opracuje program imprezy, dostosuje sprzęt do bieżących potrzeb i trudności wybranej trasy. Dodatkowo w oparciu o otrzymane materiały fotograficzne i audiowizualne od  grupy testowej przygotuje wystawę z rajdu.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Polsko-niemiecki rajd rowerowy

Polsko-niemiecki rajd rowerowy
Polsko-niemiecki rajd rowerowy
Polsko-niemiecki rajd rowerowy
Polsko-niemiecki rajd rowerowy

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2020-10-05 14:33:59
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!