Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 684527144,
tel. +48 881 969 648,
tel. +48 881 969 646,
fax. +48 684527180

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Europejski Zielony Ład oczami młodzieży (2020-10-08)

Europa chce być pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem. Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von den Leyen w priorytecie nazwanym Europejski Zielony Ład proponuje szereg kroków, które kraje członkowskie powinny wykonać aby osiągnąć ten cel. O ekologicznych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską rozmawiała młodzież z Polski i Niemiec podczas warsztatów zorganizowanych przez punkty informacyjne sieci Europe Direct z Zielonej Góry i Frankfurtu nad Odrą oraz Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

Podczas całodniowego spotkania, w którym wzięło udział blisko 50 uczniów ze Słubic, Beeskow i Berlina młodzi ludzie dyskutowali na tematy związane z mobilnością, transformacją energetyczną oraz różnorodnością biologiczną. Dyskusja była bardzo ciekawa i ożywiona, ponieważ tematy były rozpatrywane z różnych perspektyw. Uczniowie mogli zapoznać się ze wszystkimi priorytetami Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Ursuli von den Leyen.

Spotkanie jest pierwszym etapem projektu, przygotowującym młodzież mieszkającą po obu stronach Odry do udziału w symulacji obrad Parlamentu Europejskiego, która zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie z Polski i Niemiec mogą poznać pracę europosłów „od kuchni” i przekonać się w jaki sposób wypracowuje się kompromisy w instytucjach unijnych. Warsztaty stanowią doskonałą okazję do prezentacji własnych pomysłów i spostrzeżeń związanych z wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską.

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Europejski Zielony Ład oczami młodzieży

Europejski Zielony Ład oczami młodzieży
Europejski Zielony Ład oczami młodzieży
Europejski Zielony Ład oczami młodzieży
Europejski Zielony Ład oczami młodzieży

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2020-10-08 13:36:32
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!