Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 684527144,
tel. +48 881 969 648,
tel. +48 881 969 646,
fax. +48 684527180

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów (2020-10-15)

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i z obniżoną odpornością. W pierwszy dzień "godzin dla seniorów" konsultanci Punktu rozdawali maseczki i ulotki o kwarantannie osobom starszym na zielonogórskim deptaku.

Godziny dla seniora od 15 października

Od 15 października 2020 r. obowiązują godziny dla seniora. Z tej okazji Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 na poczcie, w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia. Do akcji informacyjnej przyłączyli się konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra, którzy rozdawali maseczki seniorom z logo Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra.

Przede wszystkim – solidarność między pokoleniami

Decyzję o ponownym wprowadzeniu godziny dla seniorów ogłoszono tuż po zakończeniu obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Eksperci proszą seniorów o to, by jak najrzadziej wychodzili z domu i ograniczali do minimum kontakty z innymi osobami. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinni kontaktować się też z wnukami. Dzieci często przechodzą koronawirusa bezobjawowo i mogą być źródłem zakażenia.

4 zasady bezpieczeństwa – DDMA

  • dystans
  • dezynfekcja
  • maseczka
  • aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Walka z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów

Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów
Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów
Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów
Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów
Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2020-10-15 14:24:44
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!