Aktualności

Przewodniczący RE ws. szczepionek: Koncerny muszą dochować terminów dostaw (2021-01-22)

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oznajmił po zakończeniu szczytu szefów państw i rządów UE, że koncerny farmaceutyczne muszą respektować swoje zobowiązania w kwestii terminów dostaw szczepionek.
 
Przewodniczący Michel odniósł się też do kwestii certyfikatów szczepień.
 

– Przywódcy chcą, żeby szczepienia zostały przyśpieszone. W związku z tym zobowiązania dotyczące dostaw szczepionek, podjęte przez koncerny, muszą być dochowane. Przywódcy podkreślili, że szczepionki powinny być dystrybuowane w tym samym czasie – powiedział Michel na konferencji prasowej. – Wszystkie możliwe środki będą brane pod uwagę, żeby zapewnić szybkie dostawy (...) i żeby uniknąć opóźnień – dodał.

Z kolei w kwestii certyfikatów szczepień Michel oznajmił, że będą mogły być na początku wykorzystane tylko do celów medycznych.

– Myślę, że powinniśmy się zgodzić na wspólne elementy, które powinny się znaleźć w certyfikatach szczepień do celów medycznych. Później zobaczymy, czy i w jakich okolicznościach te zaświadczenia mogłyby być użyte – powiedział Michel.

Odnosząc się do działania wspólnego rynku, dodał: „Jesteśmy przekonani, że powinniśmy zachować otwarte granice, żeby zagwarantować dobre funkcjonowanie rynku wewnętrznego. Jednocześnie, w przypadku nieistotnych podróży, restrykcje powinny być brane pod uwagę”.


źródło i zdj.: pap 

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2021-01-22 12:00:39
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!