Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Europa na miarę ery cyfrowej (2021-08-03)

Internet pełni ważą rolę w życiu człowieka. Jest sferą realizacji pozytywnych działań, ale także może być przestrzenią zjawisk niepożądanych.

W ostatnim tygodniu lipca na antenie Radia Zachód można było wysłuchać audycji edukacyjnych przygotowanych przez Punkt EUROPE DIRECT Zielona Góra wspólnie z Wojewódzką Komendą Policki w Gorzowie Wlkp. 

Użytkownicy globalnej sieci komputerowej nie zawsze zdają sobie sprawę, jak łatwo mogą stać się ofiarą cyberprzestępczości. Cyberataki stają się w całej Europie coraz częstsze i coraz bardziej wyrafinowane. Zdecydowane działania na rzecz cyberbezpieczeństwa, budujące otwartą i bezpieczną cyberprzestrzeń, mogą zwiększyć zaufanie obywateli do narzędzi i usług cyfrowych.

Unijna strategia cyberbezpieczeństwa ma zwiększyć odporność na cyberzagrożenia i zapewnić wszystkim obywatelom możliwość korzystania z wiarygodnych narzędzi i usług cyfrowych. Dlatego niezmiernie ważne są działania prewencyjne i edukacyjne w tym zakresie.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom punkt EUROPE DIRECT Zielona Góra działający przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim proponuje projekt dot. bezpieczeństwa w sieci. W ostatnim tygodniu lipca na antenie Radia Zachód można było wysłuchać audycji edukacyjnych przygotowanych przez nasz Punkt we współpracy z  Wojewódzką Komendą Policki w Gorzowie Wlkp. 

Wszystkich, którym nie udało się wysłuchać programów na żywo na antenie zachęcamy do zajrzenia na stronę Radia Zachód, gdzie można znaleźć wszystkie audycje dotyczące cyberbezpieczeństwa:

https://www.zachod.pl/audycje/cyberbezpieczenstwo/

 

Foto: Komisja Europejska

 

 

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2021-08-03 09:43:24
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!