Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 684527144,
tel. +48 881 969 648,
tel. +48 881 969 646,
fax. +48 684527180

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Konferencja dla nauczycieli języków obcych (2021-09-02)

Konferencja
Konferencja

Punkt EUROPE DIRECT Zielona Góra wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze zapraszają nauczycieli języków obcych na kolejną edycję konferencji z  okazji Europejskiego Dnia Języków. Konferencja Ocenianie wspierające w nauczaniu języków obcych, odbędzie się 17 września br. w Hotelu Ruben w Zielonej Górze przy Al.Konstytucji 3 Maja 1a.

Zachęcamy do rejestracji online i udziału w wydarzeniu. W programie ciekawe wykłady, przykłady dobrej praktyki oraz warsztaty.

Rejestracja i program konferencji tutaj:

https://odn.zgora.pl/konferencja-dla-nauczycieli-jezykow-obcych-2/

Podczas konferencji szczegółowo omówione zostanie zagadnienie oceniania wspierającego na  lekcjach języka obcego. Nauczyciele będą mogli wymienić się doświadczeniami i poznać patenty na ciekawą lekcję językową. Dyrektorzy szkół dowiedzą się jak skutecznie zarządzać szkołą. Konferencji towarzyszyć będzie kiermasz wydawnictw językowych. W przerwach będzie można skorzystać z materiałów dla językowców wydawanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz publikacji o Unii Europejskiej przygotowanych przez Punkt EUROPE DIRECT Zielona Góra.

Europejski Dzień Języków 

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony  jest  corocznie. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

-ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

-promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

-propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
program_edj2021 program_edj2021 2021-09-02 10:01
Daniel Groch
299.83KB program_edj2021 pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Daniel Groch 2021-09-02 10:00:30
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!