Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Trójstronny dialog młodzieżowy na pograniczu (2021-11-10)

Uczniowie z trzech szkół średnich na pograniczu polsko-niemieckim i belgijsko-niemieckim wzięło udział w trójstronnym dialogu zorganizowanym w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy.

Młodzież dyskutowała na trzy tematy związane z Europejskim Zielonym Ładem, zrównoważonym rozwojem i życiem na pograniczu. Sesję plenarną, która odbyła się on-line 10 listopada 2021 r. poprzedziła seria warsztatów zorganizowanych w poszczególnych szkołach w polskim Gubinie, niemieckim Guben oraz belgijskim Eupen. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję bezpośrednio wymienić się wypracowanymi wcześniej pomysłami z kolegami i koleżankami z sąsiednich krajów i wypracować wspólne stanowiska w poszczególnych grupach roboczych. Podsumowaniem dyskusji była prezentacja stanowisk na forum. Celem projektu było opracowanie konkretnych pomysłów na lepsze życie w regionie, wymiana doświadczeń między młodzieżą i integracja w euroregionie.

Projekt odbywa się w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Wypracowane przez młodzież pomysły dotyczące trzech kluczowych tematów zostaną przekazane Komisji Europejskiej i będą zamieszczone na cyfrowej platformie konferencji. W ten sposób uczniowie przyczynią się aktywnie do kształtowania zmian w Unii Europejskiej.

W projekcie udział wzięły udział szkoły średnie z rejonów przygranicznych: Instytut Roberta Schumana w Eupen, Gimnazjum Pestalozzi w Guben oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie. Organizatorami wydarzenia były punkty sieci Europe Direct z Zielonej Góry, Guben oraz Ostbelgien przy wsparciu Ministerstwa Finansów i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgii.

 

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2021-11-10 17:25:31
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!