Aktualności

Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu wśród laureatów programu eTwinning 2013 (2013-03-15)

Sieć eTwinning tworzy wirtualną klasę, w której spotykają się uczniowie i nauczyciele ze 100 tys. szkół z 33 państw Europy. 

Zwycięskie projekty, wybrane spośród 300 zgłoszeń, podzielono na trzy kategorie wiekowe (4-11, 12-15 i 16-19 lat), a ponadto przyznano sześć dodatkowych nagród w specjalnych kategoriach: nauka języków hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i angielskiego, nagroda im. Marii Skłodowskiej Curie w dziedzinie matematyki i nauk ścisłych oraz nagroda Mevlana za zrozumienie międzykulturowe. 

Warto podkreślić, że jedna z nagród - z języka francuskiego - przypadła projektowi szkół we Włoszech i w Polsce. Laureatką została Wioletta Sosnowska nauczycielka Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu. Projekt "W kręgu znaków zodi@ku" przygotowany został wspólnie z partnerem z Włoch. Uczniowie znaleźli wspólny punkt w dziejach stosunków polsko-włoskich: historię niedźwiedzia Wojtka, żołnierza 2 Korpusu Polskiego, który brał udział w Kampanii włoskiej i wyzwoleniu Imoli. Uczniowie przygotowali wspólnie komiks, prezentacje, piosenkę i puzzle opowiadające o tym wydarzeniu.

Pierwszą nagrodę przyznano projektowi  "Raibow Village (Tęczowa wioska), w którym uczestniczyła młodzież w wieku 12-15 lat z Francji, Grecji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Włoch, Słowacji i Polski. Uczniowie stworzyli wirtualny „świat po Armagedonie” i w ten sposób zgłębiali tematykę przetrwania, ochrony środowiska oraz obywatelstwa.

- Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym szkołom: jesteście najlepsi w klasie! Dobrze się składa, że w tym roku – Europejskim Roku Obywateli – główną nagrodę otrzymał projekt, którego wiodącym tematem jest obywatelstwo. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów programu eTwinning. Daje on młodym ludziom nie tylko poczucie dumy lokalnej i europejskiej, ale także możliwość poszerzenia swoich horyzontów i nauczenia się, jak być aktywnymi obywatelami Europy - mówiła Androulla Vassiliou, komisarz UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży.

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Wojciech Olszewski 2013-04-19 10:42:35
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!