Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Solidarni z Ukrainą (2022-03-03)

Tu znajdziesz listę adresów punktów zbiórki darów dla Ukrainy w poszczególnych miastach i powiatach oraz listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Lista adresów punktów zbiórki darów:

 

Gorzów Wielkopolski

  • Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, ul. Słoneczna 62-63;
  • Punkt obywatelski, ul. Traugutta 6;
  • PCK, ul. Chrobrego 28;
  • INNEKO, ul. Teatralna 49;
  • Restauracja Victoria ul. Chrobrego 28;
  • Miejski Zakład Komunikacji, ul. Kostrzyńska 46.

Zielona Góra

  • Zakład Gospodarki Komunalnej, al. Zjednoczenia 110c; 
  • Siedziba Stowarzyszenia Warto jest Pomagać, ul. Wazów 3;
  • Magazyn pomocowy Caritas, ul. Dworcowa 21;
  • Urząd Marszałkowski, ul. Podgórna;
  • Uniwersytet Zielonogórski:
    -  Rektorat, budynek A-18, ul. Licealna 9;
    -  Kampus A, budynek A-0, ul. Podgórna 50;
    -  Kampus B budynek A-16, al. Wojska Polskiego 69.

 

Powiat gorzowski

Gmina Deszczno

  • Szkoła Postawowa w Deszcznie, ul, Lubuska 61, Deszczno;
  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie, ul. Strażacka 5, Deszczno;
  • SP w Ciecierzycach, ul. Borkowska 2, Ciecierzyce;
  • SP w Ulimiu, ul. Rubinowa 5, Ulim;
  • Przedszkole Samorządowe w Maszewie, ul. Kręta 1, Maszewo;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzozowcu, ul. Szkolna 13, Brzozowiec;
  • Sala wiejska w Osiedlu Poznańskim, ul. Świetlana 75,Osiedle Poznańskie;
  • Salka przy OSP Krasowiec, Krasowiec 26;

Gmina Kłodawa 

  • Urząd Gminy w Kłodawie ul. Gorzowska 40,66-415 Kłodawa;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie, ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa;
  • Ochotnicza Straż Pożarna Różanki, ul. Niepodległości 12B, 66-415 Różanki; 
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Santocku, ul. Kościelna 11, 66-415 Santocko;
  • Świetlica wiejska w Kłodawie, ul. Jeziorna, 66-415 Kłodawa;
  • Sala wiejska w Mironicach, Mironice 24;
  • Świetlica Wiejska w Łośnie, Łośno 48B;
  • Sala wiejska w Rybakowie, ul. Lipowa 26, Rybakowo;
  • Sołtys Marta Matwiejuk Ul. Jeziorna 2, 66-415 Santoczno;
  • Izba Tradycji, ul. Źródlana 4, 66-416 Zdroisko;
  • Świetlica w Różankach, ul. Niepodległości 25, Różanki;
  • Świetlica wiejska w Różankach-Szklarni;
  • Sala wiejska w Wojcieszycach, ul. Wspólna 66, Wojcieszyce;
  • Świetlica wiejska w Chwalęcicach, ul. Lipowa 14;
  • Świetlica wiejska w Santocku, ul. Wiejska 66;
  • Szkoła Podstawowa w Różankach, ul. Dębowa 3;
  • Gminne Centrum Kultury w Kłodawie, ul. Jeziorna 8;
  • Szkoła Podstawowa w Kłodawie, ul. Szkolna 1;

Gmina Lubiszyn

  • Szkoła Podstawowa Staw 2, 66-433 Lubiszyn;
  • Szkoła Podstawowa Ściechów 84, 66-433 Lubiszyn;
  • Szkoła Podstawowa Lubiszyn Polna 6, 66-433 Lubiszyn;
  • Szkoła Podstawowa Baczyna, ul. Szkolna 1, 66-432 Baczyna

Gmina Santok

  • Marina Santok, ul. Gorzowska 37;

Gmina Witnica

  • Centrum Integracji Społecznej w Witnicy, ul. Zaułek Wodny 1, 66-460 Witnica.

Powiat krośnieński

Gmina Bobrowice

  • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bobrowicach, Bobrowice 71, 66-627 Bobrowice;
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Bobrowice 131, 66-627 Bobrowice;

Gmina Bytnica

  • Urząd Gminy w Bytnicy, 66-630 Bytnica 52;
  • Zespół Edukacyjny w Bytnicy, 66-630 Bytnica 85;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Bytnicy, 66-630 Bytnica 113A;
  • Ochotnica Straż Pożarna w Budachowie, 66-630 Budachów 52B;

Gmina Dąbie

  • Świetlica wiejska – Nowy Zagór, ulica Główna 20, 66-600 Krosno Odrzańskie;

Gmina Gubin

  • Urząd Miejski w Gubinie, ul. Piastowskiej 24, Gubin;

Gmina Krosno Odrzańskie 

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji – ul. Pułaskiego 3, Krosno Odrzańskie;

Gmina Maszewo 

  • Urząd Gminy w Maszewie nr 71, 66-614 Maszewo.

Powiat międzyrzecki

Gmina Bledzew

  • Urząd Gminy w Bledzewie, ul. Kościuszki 16, 66-350 Bledzew;
  • biblioteka gminna, ul. Rynek 9, 66-350 Bledzew;
  • Szkoła Podstawowa w Templewie, Templewo 65, 66-307 Templewo;
  • OSP Templewo;

Gmina Międzyrzecz

  • Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Ul. Konstytucji 3 Maja 30, 66-300 Międzyrzecz;
  • Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Staszica 22A, 66-300 Międzyrzecz;

Gmina Przytoczna

  • Urząd Gminy Przytoczna, ul. Rokitniańska 4, 66-340 Przytoczna;
  • Hala sportowa przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej, ul. Polna, 66-340 Przytoczna;
  • Świetlica wiejska w Rokitnie;
  • Świetlica wiejska w Nowej Niedrzwicy;

Gmina Pszczew

  • Szkoła Podstawowa, ul. Władysława Sikorskiego 23, 66-330 Pszczew;
  • Przedszkole, ul. Stefana Batorego 1, 66-330 Pszczew;
  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Zamkowa 20, 66-330 Pszczew;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy, Plac Zamielno 4, 66-330 Pszczew;
  • Salka Caritas, ul. W. Sikorskiego 15, 66-330 Pszczew;
  • Gminny Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 27, 66-330 Pszczew;

Gmina Skwierzyna 

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie, ul. Batorego 15, 66 – 440 Skwierzyna;
  • Zespół Edukacyjny, ul. Mickiewicza 26, 66 – 440 Skwierzyna;
  • PSB Mrówka, ul. 2 – go Lutego 9, 66 – 440 Skwierzyna;
  • Szkoła Podstawowa w Murzynowie, ul. Kościelna 7, 66 – 440 Murzynowo;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Murzynowie, ul. Kościelna 2, 66 – 440 Murzynowo;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiszewie, ul. Spokojna 13, 66 – 440 Trzebiszewo;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Świniarach, Świniary 49, 66 – 440 Świniary;

Gmina Trzciel

  • Urząd Miejski w Trzcielu, ul. Poznańska 22,  66-320 Trzciel.

Powiat nowosolski

Gmina Kożuchów

  • Parafialny Zespół Caritas w Kożuchowie, ul. Bolesława Krzywoustego 3a, 67-120 Kożuchów;
  • Centrum Kultury „ZAMEK” w Kożuchowie, ul. Klasztorna 14, 67-120 Kożuchów;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie, ul. 22 Lipca 1807, 12 67-120 Kożuchów;

Gmina m. Nowa Sól

  • ul. Bohaterów Getta 9 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00)

Gmina Nowa Sól

  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Moniuszki 3, 67-100 Nowa Sól;

Gmina Nowe Miasteczko

  • Gminny Dom Kultury w Nowym Miasteczku, ul. Tadeusza Kościuszki 2, 67-124 Nowe Miasteczko;

Gmina Otyń

  • Gminne Centrum Kultury w Otyniu (punkt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00).

Powiat słubicki

Gmina Cybinka

  • Urząd Miejski w Cybince – ul. Szkolna 5, Cybinka;
  • OSP w Cybince – u l. Krośnieńska 11b, Cybinka;
  • OSP w Białkowie – Białków 52A;
  • OSP w Grzmiącej – ul. Wojska Polskiego 14, Grzmiąca;
  • OSP w Rąpicach – ul. Wojska Polskiego 14, Rąpice;
  • OSP w Radzikowie – Radzików 11;

Gmina Górzyca

  • Ośrodek pomocy Społecznej w Górzycy ul. Kostrzyńska 13, 69-113 Górzyca;

Gmina Ośno Lubuskie

  • Hala Sportowa w Szkole Podstawowej – ul. Jeziorna 3, Ośno Lubuskie;

Gmina Rzepin 

  • Zespół Szkół w Rzepinie, ul. Wojska Polskiego 30;

Gmina Słubice

  • Miejska Hala Sportowa w Słubicach, ul. Piłsudskiego 17, 69-100 Słubice (od poniedziałku do piątku, godz. 8:00 – 20:00).

Powiat strzelecko-drezdenecki

Gmina Dobiegniew

  • Centrum Integracji Społecznej w Dobiegniewie, ul. Dembowskiego 1, 66-52 Dobiegniew;

Gmina Drezdenko

  • ul. Nowogrodzka 3 (budynek byłej remizy OSP);
  • Biblioteka Publiczna Kościuszki 11.

Gmina Stare Kurowo

  • Urząd Gminy, ul. Daszyńskiego 1, Stare Kurowo (godz. 7:30-19:00);

Gmina Zwierzyn

  • Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wojska Polskiego 6, Zwierzyn.

Powiat sulęciński

Gmina Krzeszyce

  • Remiza strażacka OSP Krzeszyce, ul. Skwierzyńskiej 21a, Krzeszyce;

Gmina Lubniewice

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniewicach, ul. Jana Pawła II 51, 69-210 Lubniewice;
  • Gminny Ośrodek Kultury „Pod Morwą”, ul. Jana Pawła II 51B, 69-210 Lubniewice;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy, Jarnatów 39B, 69-210 Lubniewice.

Powiat świebodziński

Gmina Lubrza

  • Świetlica Wiejska - Nowa Wioska 51;

Gmina Łagów

  • Szkoła Podstawowa w Łagowie, ul. Szkolna 1, 66-220 Łagów (godz.8.00-18.00);
  • OPS Łagów, ul. Sulęcińska 2, 66-220 Łagów (godz. 8.00-15.00);
  • Świetlica wiejska w Sieniawie, Sieniawa 8, 66-220 Łagów (godz. 8.00-18.00);
  • Świetlica OSP Toporów, ul. Kolejowa 1A, 66-220 Toporów (w godz. 15.00-18.00);

Gmina Skąpe

  • Sala Wiejska - Skąpe 48;

Gmina Świebodzin

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzinie, plac Wolności 14, 66-200 Świebodzin;

Gmina Szczaniec

  • CKiB przy Urzędzie Gminy, ul. Herbowa 30, Szczaniec;
  • Świetlica Wiejska Brudzewo;
  • Świetlica Wiejska Dąbrówka Mała;
  • Świetlica Wiejska Kiełcze;
  • Świetlica Wiejska Koźminek;
  • Świetlica Wiejska Myszęcin;
  • Świetlica Wiejska Ojerzyce;
  • Świetlica Wiejska Opalewo;
  • Świetlica Wiejska Smardzewo;
  • Świetlica Wiejska Wilenko;
  • Świetlica Wiejska Wolimierzyce.

Powiat wschowski

Gminy Sława

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie, ul. Henryka Pobożnego 6, 67-410 Sława;

Gmina Szlichtyngowa

  • Świetlica Miejska, ul. Głogowska 1, 67-407 Szlichtyngowa (zbiórka darów w dniach od 28.02.2022 – 04.03.2022 w godzinach od 10:00 - 18:00);
  • na terenie wszystkich sołectw gminy Szlichtyngowa – w świetlicach wiejskich (zbiórka w dniach 02.03 i 03.03.2022r. w godz. 16:00 – 18:00).

Powiat zielonogórski

Gmina Babimost

  • Gminny Ośrodek Kultury, ul. Gagarina 21, 66-110 Babimost;

Gmina Bojadła

  • Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach, ul. Boczna 1a, 66-130 Bojadła;
  • Remiza strażacka OSP Klenica, ul. Piaskowa 2, 66-133 Klenica;

Gmina Czerwieńsk

  • Świetlica Wiejska Będów 58, 66-100 Sulechów;
  • Świetlica Wiejska Bródki 24, 66-100 Sulechów;
  • Wiejski Dom Kultury  Nietkowice 10, 66-100 Sulechów;
  • Świetlica Wiejska Sycowice 41A, 66-100 Sulechów;  
  • Świetlica Wiejska Dobrzęcin 5 66-016 Czerwieńsk;         
  • Świetlica Wiejska Wysokie 3, 66-016 Czerwieńsk;             
  • Wiejski Dom Kultury, Płoty ul. Szkolna 1, 66-016 Czerwieńsk;      
  • Dzienny Dom Senior + ul. Ogrodowa 9, 66-016 Czerwieńsk;        
  • Wiejski Dom Kultury ul. Tadeusza Kościuszki 87 66-016 Czerwieńsk;        
  • Wiejski Dom Kultury Laski 30A, 66-016 Czerwieńsk;         
  • Świetlica Wiejska Leśniów Mały 19, 66-016 Czerwieńsk;
  • Wiejski Dom Kultury, Leśniów Wielki 51, 66-016 Czerwieńsk;      
  • Świetlica Wiejska Sudoł 16, 66-016 Czerwieńsk;

Gmina Nowogród Bobrzański

  • Urząd Miejski w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Słowackiego 11, 66-010 Nowogród Bobrzański;
  • Miejsko-gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Pocztowa 7, 66-010 Nowogród Bobrzański;
  •  Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Marcinkowskiego 2, 66-010 Nowogród Bobrzański;
  •  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Kościuszki 41, 66-010 Nowogród Bobrzański;
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Niwiskach, ul. Akacjowa 1, Niwiska, 66-010 Nowogród Bobrzański;
  • Niepubliczna szkoła PRO NOVO w Bogaczowie, Bogaczów, ul. Szkolna 4, 66-010 Nowogród Bobrzański;

Gmina Świdnica

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy, ul. Ogrodowa 36, 66-008 Świdnica;
  • Szkoła Podstawowa im. Bartłomieja Pitiscusa w Słonem, ul. Szkolna 1, Słone, 66-008 Świdnica;

Gmina Zabór

  • Urząd Gminy w Zaborze, ul. Lipowa 15, 66-003 Zabór.

Powiat żagański

Gmina Brzeźnica

  • Urząd Gminy, ul. Zielonogórska 30, 68-113 Brzeźnica (sala Narad);

Gmina Gozdnica

  • Dom Kultury w Gozdnicy ul. Ceramików 25.

Gmina Iłowa

  • Hala Sportowa „Piast”, ul. Piaskowa, Iłowa;
  • Świetlica wiejska w Borowym, działka nr 452/3 obok numeru 18 (budynek nie ma nadanego numeru porządkowego);
  • Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie Żagańskim, Konin żagański 25 A;

Gmina Małomice

  • Małomicki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 1;

Gmina Niegosławice

  • Sala Wiejska, Niegosławice 85a;

Gmina Wymiarki

  • Urząd Gminy Wymiarki, ul. Księcia Witolda 5, 68-131 Wymiarki;

Gmina Żagań (wiejska)

  • Bożnów 56;
  • Bukowina Bobrz. 75;
  • Chrobrów 6b;
  • Dzietrzychowice 51;
  • Gorzupia Dolna 19;
  • Jelenin 55a;
  • Łozy 30;
  • Miodnica 60a;
  • Pożarów 15;
  • Rudawica 26a;
  • St. Kopernia 30b;
  • St.  Żagań 6;
  • ul. Brzozowa 12, Tomaszowo;
  • Trzebów 46a.

Gmina Żagań (miejska)

  • Urząd Miasta, Plac Słowiański 17, 68-100 Żagań

Powiat żarski

Gmina Brody

  • Urząd Gminy, Rynek 2, 68-343 Brody;

Gmina Jasień

  • Urząd Miejski w Jasieniu, ul. XX-Lecia 20, 68-320 Jasień (zbierane są środki opatrunkowe i leki);
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jasieniu, pl. Armii Krajowej 2, 68-320 Jasień (zbierane są odzież i okrycia, środki higieny i czystości, żywność oraz pozostałe typu baterie, latarki itp.);

Gmina Lipinki Łużyckie

  • Urząd Gminy Lipinki Łużyckie, ul. Główna 9,
  • Świetlica Wiejska GOK w Lipinkach Łużyckich, ul. Główna 21 (środa, piątek 16:30 - 18:30)
  • Świetlica Wiejska w Grotowie  (poniedziałek- piątek 10:00 - 12:00)
  • Świetlica Wiejska w Pietrzykowie (środa, czwartek 10:00 - 12:00)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich:

     – ul. Szkolna 7 (poniedziałek-piątek w godz. 8:00 15:00),

     – ul. Główna 31a (poniedziałek-piątek w godz. 8:00 15:00);

Gmina Łęknica

  • Miejski Ośrodek Kultury, ul. Wojska Polskiego 2, 68-208 Łęknica;
  • Zespół Szkół Podstawowych, ul. Wojska Polskiego 19, 68-208 Łęknica;
  • Hotel Mużakowski ul. 1-go Maja 8, 68-208 Łęknica;
  • Plebania przy kościele Św. Barbary, ul. Graniczna 12, 68-208 Łęknica;

Gmina Trzebiel

  • OSP Trzebiel, ul. Strzelecka; 
  • Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25 Żarki Wielkie
  • Szkoła Podstawowa w Niwicy, Niwica 17;
  • Parafia pw. Trójcy Świętej, Niwica 22;
  • Parafia rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski, sala przy kościele, ul. Żarska 26 Trzebiel;
  • OSP Dębinka;
  • OKIB Trzebiel, ul. Żarska 52, 68-212 Trzebiel (w godz. 8:00-18:00);

Gmina Tuplice

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuplicach, ul. Parkowa 17, 68-219 Tuplice.

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi)

Lista do pobrania w pliku .pdf na dole strony

Odzież i okrycie:

  • Koce zwykłe i termiczne
  • Śpiwory
  • Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
  • Materace
  • Ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie)
  • Płaszcze przeciwdeszczowe

Środki higieny i czystości:

  • Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
  • Dezodoranty
  • Pasta do zębów
  • Szczoteczki do zębów
  • Grzebienie
  • Bielizna damska, męska, dziecięca
  • Podpaski
  • Pampersy
  • Pieluchy dla dorosłych
  • Papier toaletowy i ręczniki papierowe
  • Ręczniki (w tym z mikrofibry)
  • Worki na śmieci
  • Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji
  • Maski filtrujące lub jednorazowe

Żywność:

  • woda
  • żywność do szybkiego przygotowania (instant)
  • batony (w tym energetyczne),
  • bakalie, orzechy,
  • konserwy,
  • makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
  • narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

Inne:

  • Zapałki
  • Baterie, powerbanki
  • Oświetlenie, w tym latarki
  • Świece
  • Zestawy pierwszej pomocy
  • Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)


Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej? UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane!

  • Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)
  • Broń biała
  • Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania
  • Inny sprzęt militarny i paramilitarny
  • Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia
  • Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.
 
Źródło: LUW


  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Lista_potrzeb__humanitarnych_-_Ukraina.pdf Lista_potrzeb__humanitarnych_-_Ukraina.pdf 2022-03-03 11:02
Monika Wawro
417.72KB Lista_potrzeb__humanitarnych_-_Ukraina.pdf pobierz

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2022-03-03 10:54:07
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!