Dane kontaktowe

Punkt EUROPE DIRECT
Zielona Góra

ul. Podgórna 7, pokój 143
65-057 Zielona Góra

tel. +48 95 785 11 45
tel. +48 95 785 11 47
tel. +48 881 969 648
tel. +48 664 940 061

europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl

Aktualności

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja (2022-05-03)

 

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na Plac Grunwaldzki.

Wojewoda Władysław Dajczak wraz z wicewojewodą Olimpią Tomczyk-Iwko i kadrą kierowniczą urzędu złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym patriotów walczących o wolną Polskę. Następnie delegacje udały się na Skwer Wolności, by złożyć kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie – po uroczystym przejściu uczestników, Kompanii Honorowej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i pocztów sztandarowych na Plac Grunwaldzki – odbyły się oficjalnie uroczystości. Ich oprawę wojskową zapewniła 17 Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza i Orkiestra Wojskowa z Żagania pod batutą dowódcy kapelmistrza kapitana Jacka Putra. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich zadbali o oprawę artystyczną. W uroczystościach wzięły udział tłumy mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.
 

Piknik wojskowy

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości rozpoczął się piknik wojskowy. Mieszkańcy, którzy tłumnie przyszli na Plac Grunwaldzki, mogli zjeść darmową wojskową grochówkę, obejrzeć eksponowany sprzęt i stoiska promocyjne oraz porozmawiać z żołnierzami i funkcjonariuszami służb mundurowych.

Jak co roku mieszkańcy mogli zmierzyć się również z tematyczną krzyżówką. W czasie pikniku można było ją odebrać z namiotu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, a rozwiązaną wrzucić do specjalnej urny.

Konsultanci Punktu EUROPE DIRECT Zielona Góra, który działa w Dlegaturze Urzędu zachęcali do wykonania papierowych kotylionów i przkazywali najmłodszym publikacje dotyczące członostwa Polski w Unii Europejskiej.

 V Bieg Konstytucji 3 maja

W czasie tegorocznych obchodów nie mogło zabraknąć lubianego przez mieszkańców Biegu Konstytucji 3 maja. Biegacze startowali w 3 kategoriach:

  • dzieci do lat 7  dystans ok. 100 m;

  • dzieci w wieku od 7 do 11 lat  dystans ok. 250 m;

  • bieg główny  3 km.

 Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Święto Konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Kujawska - Marszałek 2022-05-03 18:11:17
na górę strony wstecz
Dołącz do nas na Facebooku!